Problez z plikiem o rozszerzeniu .ARC

Witam.

Mam problem. Mam na płycie CD nagrane archiwum (chyba???) z firmy, i domyślam się, że jest ono chyba “spakowane” ale nie mam zielonego pojęcia czym to otworzyć. Próbowałem programem 7zip (w specyfikacji ma zapisane że obsługuje pliki .ARC), jednakże, gdy próbuję otworzyć w nim którykolwiek z plików program wyświetla komunikat “nie mogę otworzyć xxx.ARC jako archiwum”. Co mam zrobić, żeby zadziałało?

Zaznaczam, że WinRAR nie obsługuje tego typu plików (sprawdzałem w specyfikacji).

Proszę o szybką odpowiedź. ![-o<

A próbowałeś w WinAce lub WinZip ?

Szczerze to nie próbowałem. Zaraz spróbuje i napisze jakie wyniki tej próby. Ale podejrzewam, że pliki (archiwa) będą po prostu uszkodzone… :cry:

Zainstalowałem WinAce, próbuje otworzyć którekolwiek archiwum, program co prawda nie pisze żadnych komunikatów, ale też nie “rozpakowuje” archiwum. Co teraz??? Pomocy! !!

Spróbuj jeszcze IZArc http://www.zoom.idg.pl/ftp/pc_3210/IZArc%203.4.1.6.html, ma opcje “…Posiada wiele zaawansowanych funkcji do których należą m.in. naprawa uszkodzonych archiwów…” Jak to nie pomoże to już nie wiem… :?

Ok. Spróbuje i znów napiszę jaki efekt tych działań.

Spróbowałem naprawić jedno archiwum. Napisało tak jak na załączonym zdjęciu.

problemng5.th.jpg

Rozpakuj teraz naprawione archiwum 06-BIB_IZArcFixed.zip.

Zrobiłem tak jak radzisz i rozpakowałem w winRArze, ponieważ utworzony plik zapisało w formacie zip, który WinRAR obsługuje, jednakże, pokazało się cos takiego:

problem2qe0.th.jpg

Chyba nic już z tym nie zrobisz… archiwum jest całkowicie uszkodzone. Naprawa nic nie dała. :? A w IZArcu możesz wejść do 06-BIB.arc bez rozpakowania?

Mogę wejść, ale wyświetla tylko zawartość pulpitu. Więc co teraz??? :expressionless: :expressionless: :expressionless: :expressionless: :expressionless: :expressionless: :expressionless: :expressionless: :expressionless: :expressionless:

Powinien chyba wyświetlić zawartość archiwum a nie pulpit … mi już brakuje pomysłów. Raczej sprawa już jest przesądzona. Nic już z tym nie zrobisz niestety.

A systemowym narzędziem (z linii komend, arc) nie da się rozpakować ??

Hmm… FreeArc?

Albo ARCE?

7-Zip ani IZArc nie obsługują archiwum .arc utworzonego FreeArc’em lub ARC.

(Podejrzewam że może to dotyczyć tez innych programów.)