Probrem podczas nie używania laptopa


(Feleksa) #1

Witam.

Normalnie pracowałem na komputerze, musiałem iść do innego pokoju na 20min. Przychodzę a tu laptop się wyłączył. Po ponownym uruchomieniu wyskoczył następujący błąd. Laptop jest od 3 dniach to ponownym przeinstalowaniu, przed tym tez się to działo.

Link który zobrazuję jaki mam problem:

http://imageshack.us/photo/my-images/70 ... tuuyi.png/


(Kamilmlody5) #2

Ale zawsze sie pokazuje ten błąd?/Ciągle się wyłącza?(bo nierozumiem do końca twojego postu)

Jeżeli teraz jest wszystko wporządku, to nic sie nie będzie dziać. Poprostu olej komunikat.


(Feleksa) #3

Powiem Ci szczerze, że za każdym razem. Od 3 dni, nie raz dziennie muszę go uruchamiać z 4-5 razy..


(Tymonbeck) #4

Miałem podobny problem - laptop Tosia zostawiony na noc.Rano po odpaleniu lapa i wyjściu z trybu uśpienia komunikat o błędzie spowodowanym nieoczekiwanym zamknięciem systemu.Mialem ustawione 3 godz.pracy,po tym czasie uśpij.A teraz rozwiazanie które mi pomoglo: upgarde do najnowszej wersji bios'u ze strony producenta lapa.Przeczytaj uważnie Changelog producenta biosu.Jeśli bios masz aktualny to sprawdż stery do chisetu.Powodzenia


(Piotrkijak) #5

SDkoro masz bsody, to odczytaj zrzuty pamięci programem bluescreen viever i podaj na forum. Sprawdź temperatury, może się coś grzeje i dlatego masz bsod.


(Feleksa) #6

aaa teraz tak jaśniej.. co mam zrobić, będę wdzięczny.


(Kris-is) #7

Link do wątku skąd można pobrać program BlueScreenView oraz instrukcja użycia: http://forum.dobreprogramy.pl/szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html?hilit=bluescreenview#p2437555 -> pobierasz, rozpakowujesz pliki do folderu (ewentualnie dla ułatwienia pobierasz też spolszczenie i rozpakowujesz go do tego samego folderu co program BlueScreenView), uruchamiasz program i odczytujesz informacje z pliku minidmp (powinny wczytać się automatycznie te, które są przechowywane na dysku) najlepiej z najnowszego poprzez dwukrotne kliknięcie go na liście, która się pokaże zapewne :roll: I te informacje podaj tutaj...

PS. Link do opisu kodów błędów powodujących BSODy: http://forum.dobreprogramy.pl/ekran-smierci-tzw-blue-screen-t445558.html.


(Feleksa) #8

uruchamiam program jak w opisie i nic, nawet nie skanuje... a jak przeszukuje foldery minidmp nic nie odczytuje..