Próby włamania na komputer w celu kradzieży hasła

Witam!

Od ostatnich kilku dni jestem wciąż nękany kodami przywracania konta Google. Nie było by nic dziwnego w tym że to nie z mojej strony są one nadsyłane. Poza tym, parokrotnie gdy ściągałem plik z internetu, docelowym miejscem zapisania pliku była lokacja z plikami przeglądarki. Jest to trochę denerwujące i martwiące zarazem. Posiadam zaporę firewall (ESS), oraz udało mi się zdobyć ip delikwenta, który nachalnie próbuje zalogować się na jednym z serwisów pod moim nickiem.

Co poradzicie dobrzy ludzie? :slight_smile:

Zgłosić problem administracji. I przede wszystkim zmienić hasło na ciężkie do złamania (znaki alfanumeryczne i interpunkcyjne).

Na całe szczęście używam tylko takich. I nigdy nie zapisuje haseł w przeglądarce :slight_smile:

bialywilczurek , Zmień tytuł, by był związany z problemem, korzystając z przycisku EDYTUJ, inaczej temat zostanie przeniesiony :arrow: do śmietnika

Zapoznaj się TYMI informacjami.

bialywilczurek , a słyszałeś, że wyciekły do netu hasła do usług Google’a? :wink:

Polecałbym jednak zmienić hasło. :wink:

Nie słyszałem, dzięki za informację:) Póki co podjąłem następujące środki ostrożności:

  • zmieniłem hasła na najważniejszych stronach

  • powiadomiłem google o próbach włamania

Zobaczymy czy to pomoże:)