Procedura blokowania wyświetlania strony WWW na dowolnym komputerze

Witam.

 

Zaciekawiła mnie  niedawno tak dość dziwna  sprawa.

Otóż  żeby była jasność  pracuję w firmie która  zajmuje się sprzedażą  oprogramowania  dla  biur  konstrukcyjnych i szkoleniami  z tym związanymi ( tyle wystarczy). Na rynku w tym temacie nie ma jakoś wielkiej konkurencji bo Polska  jako tak jest   w sumie podzielona między  w sumie 4-ech  graczy. Ale nie to jest ciekawe.

Trafiłem na  pewną firmę  nową  na rynku  której strona WWW jest wyświetlana  dosłownie na każdym  komputerze tablecie czy smartfonie  dopóki ten sprzęt nie jest podłączony do sieci firmowej.  Otóż  czy jest jakaś procedura  powiedzmy w HTML CSS JAVA czy innych językach tworzenia stron  aby  uniemozliwić  wyświetlanie  stron  konkretnemu  odbiorcy.

Np. Jestem firmą XXX i chcę  żeby moja strona nie wyświetlała się na komputerach podłączonych do sieci  firmy YYY. Czy istnieje taka funkcjonalność ?

 

Wystarczy po stronie serwera sprawdzić kto jest właścicielem adresu ip który łączy się z serwerem, jeśli adres ip jest z określonej puli lub należy do konkretnej firmy można nie wyświetlić strony.

Raczej będą to aktualizowane raz na 24h pule adresów niż sprawdzanie live do kogo należy adres ip ponieważ do długo trwa.

 

Można również na poziomie firewalla zablokować dostęp z wybranych adresów ip.

 

Sytuacja komplikuje się jeśli firma nie korzysta z własnych adresów tylko dzierżawi od kogoś innego np operatora, ale jeśli nie posiada ona zmiennego adresu lecz statyczny to problemu dużego również nie ma.

Nie nie zrozumieliśmy się.

Po stronie mojej firmy niema blokowania stron poza tymi z zawartością XXX i piractwem czyli powiedzmy chomiki i inne gryzonie.

Od IT naszego wiem że nie ma takich blokad u nas pozakładanych które by blokowały dostep do  internetu. Wszędzie gdzie chcemy możemy wejśc   czy to FB czy  inny portal.  Problem  pojawia się wtedy kiedy jakikolwiek komputer  firmowy lub  prywatny podpinamy do naszej sieci i chcemy wejść na tą jedną jedyną stronkę. Wtedy  no po prostu amba  ta jedna strona się  nie ładuje  choć wcześniej  pod np. LTE  bez problemu się włączała.   

To Ty źle zrozumiałeś, taka blokada jest na serwerach gdzie jest hostowana strona konkurencji.