Procedura Delay w Pascalu

Mam pytanko w sprawie procedury DELAY. Ilość milisekund nie zgadza mi się z czasem odczekania. Czy istnieja może jakieś łatki do wyeliminowania tego błędy? Jeśli tak to proszę o podanie tutaj linków. Nie wiem czy ma to jakies znaczenie ale używam Turbo Pascala 7.0. Z góry dzięki.

aby program odczekał sekunde musisz ustawic 1000 milisekund-zakłądam ze tak ustawiłes? bo powinno byc dobrze, przynajmniej u mnie działą ale ja uzywam free pascala.

Wpisuję 1000 to mi odczekuje ułamek sekundy, a jak wpiszę więcej to jeszcze krócej.

Ta instrukcja działa poprawnie tylko na starych kompach - o ile dobrze pamiętam to do 200 MHz procka. :mrgreen:

ja mam 1.7 i mi dziala poprawnie

Stonek: TP nie powinien być używany pod Windowsem a zgaduję, że nie piszesz aplikacji dosowych. Przesiądź się proszę na Free Pascala. Generalnie TP ma szereg problemów które wynikają z tego, że w czasie kiedy powstawał stosowano pewne uproszczenia, które przestają działać jeśli komputer jest zbyt szybki. Objawia się to złym działaniem delay i w niektórych wypadkach wysypywaniem się aplikacji.