Procek 100%GTX 970 low fps

Heja.

Mam problem z moim procesorem, który się grzeje do 105 stopni Celsjusza, co za tym idzie mój komputer nie może mieć tych osiągów co powinien mieć.

Gdy jestem sobie na pulpicie to temp, jest na poziomie 30-45 stopni, przy przeglądarce już rośnie w bardzo szybkim czasie do 45-70, a gdy włączę jakąś grę to od razu wskakuje na ponad 100 stopni.

Już mówię co zrobiłem by temu zaradzić, jednak bezskutecznie. 

Na box’owym chłodzeniu leciał sobie ten komputer przez rok bardzo dobrze - brak problemu z temperaturami. W listopadzie komputer wsadziłem sobie pod biurko (zawsze był na biurku). Pewnego razu grając sobie w gta san andreas, kiedy to zaczęły się lagi, a po paru chwilach komp się wyłączył. Wsadziłem komputer na biurko z powrotem. Komp się więcej nie wyłączył, ale temp sięgają niewiarygodnych stopni. Obróciłem go na plecy wydawało mi się, że może cooler źle siedzi. Pomyślałem, że pasta która już miała ze 4 miechy (silikonowa ;( ) musi być winowajcą, więc kupiłem porządną paste jakąś mx2 czy coś takiego. Brak rezultatów.  Miałem w tedy strasznie słaby zasilacz modecom feel więc go zamieniłem na bequiet 530W PurePower…nic.Zdenerwowany zakupiłem sobie cooler bequiet! PureRock 130 TDP zamontowałem wszystko siedzi włączam kompa pierwsza temp 20 stopni. Lecz znowu procek zaczął się grzać. W tedy myślałem, to błędny odczyt, bo na takim coolerze nie może być ponad 100 stopni bez jaj. Zostawiłem to w tedy po reinstalacji Wina 7 nawet szło to miałem słabą karte graficzną to nie żarło tak zasobów. Problem zaczął być irytujący gdy po zakupie nowej karty gtx 970 od asusa komp nie mógł poradzić sobie chociaż by z BF4 czy to ultra czy to low ustawienia zawsze lowfps. Teraz mam wyjęte części z obudowy postawiłem mobo na tej gąbce z pudełka a i na tę gąbkę taką folie antystatyczną. komputer przez pierwsze 5 min w farcry4 osiągnął 60+ fps teraz znowu to samo, procesor ciągle na 100% spada na chwile do 60% i znowu seta. Jutro jadę po ssd zainstaluje wina i jeszcze napisze co i jak. Jakieś pytanie, czegoś nie dopowiedziałem proszę pisać. 

Specyfikacja będzie na screenie z programu speccy. 

Pozdrawiam.

 

post-212856-0-93497100-1423074872_thumb.

post-212856-0-44074900-1423074883_thumb.

Możliwości:

  • sprawdź palcem jak ciepły jest cooler? zimny, letni,gorący, parzy?

  • źle założony cooler lub uszkodzony?

  • walnięty czujnik temperatury CPU - program Core Temp i wklej screen z obciążenia - czyli uruchom program, pograj z 10 minut i wrzuć screen z Core temp

  • uszkodzony CPU

Dotknąłem tych rurek z coolera są takie letnie nie są ciepłe ani tym bardziej gorące.

Cooler jest założony na 100% dobrze, przy poprzednim coolerze boxowym było to samo - troche ciepły był a temp 90 stopni 

Screen niżej (20 min grania na ultra w farcry 4)

nie wiem jakie są objawy uszkodzonego cpu

 

http://imgur.com/VRtn2It  

To może zrobił się kamień z pasty między rdzeniem CPU, a IHS? i się gotuje lub co pisałem wcześniej.

 

Co by nie było, trzeba kompa sprawdzić na innym CPU.

Kamienia nie ma. Pastę wymieniałem 3 razy już, 2 razy na boxowym chłodzeniu, a nowa pasta jest nałożona na ten cooler z bequiet co pisałem… Najgorsze jest to, że mieszkam od niedawna w Niemczech i tu nie mam żadnych znajomych od których mógłbym przetestować procka. Będę zmuszony poszukać jakiś serwis do sprawdzenia. ■■■■■■■ ;( Dzięki za odzew JNJN. Właściwie to mam jeszcze jedno pytanie, ostatnio użycie RAM mi wskoczyło na 7.10GB na pulpicie :o Patrzyłem na procesy (zaznaczyłem dla wszystkich użytkowników) i nic nie brało takiego zasobu, najwięcej zabierała przeglądarka i Skype, no ale proszę przecież jak bym włączył 2 gry to by mi tak dużo nie zabierało. Teraz z włączoną przeglądarką i Skype’m mam 3.5 GB komp chodzi z pół godziny.Może coś z mobo się porobiło? 

Zacznij od aktualizacji biosu płyty głównej.

 

http://www.asrock.com/mb/Intel/B75%20Pro3-M/index.pl.asp?cat=Download&os=BIOS

 

Jak nie pomoże podmień procka na inny na testy ale bardziej podejrzewam coś z płytą główną.

Prawdę mówiąc to trochę mam obawy do update biosu, nigdy tego nie robiłem. Jakie mogą być najgorsze skutki źle przeprowadzonego update?

 

Mówiłem o paście w środku CPU, między rdzeniem, a rozpraszaczem ciepła IHS?

 

I chyba nowy bios nie przyniesie zmian, ale?

 

 

 

Daj go do serwisu i go sprawdzą.

Teraz zobaczyłem o czym Ty mówisz. Powiem, że wydaje się to trudne. Jest to ryzykowne? Jak później skleić te 2 części procesora ze sobą?

 

To już wyższa szkoła jazdy i musi to robić ktoś kto to robił - są jak coś poradniki w necie.

 

Proponuję serwis.

No najprawdopodobniej odwiedzę serwis. Powiesz mi od czego to zależy, że po niecałych 2 latach prawdopodobnie zrobił się kamień? Niektóre procki mają po 10 lat i nic im nie ma. 

Szajs pasta Intela i temperatura? - on mógł już tak pracować bardzo długo lub od początku.

 

Masz możliwości:

 

  • to co wyżej

  • uszkodzony cooler

  • uszkodzony CPU

  • może płyta

 

Tu po prostu do testu trzeba wsadzić inny CPU i wszystko wiadomo.