Procek box i pasta termoprzewodząca

mam boxowy procek intela i na coolerze sa 3 paski pasty. jest ona sucha. i mam pytanie czy to normalne? mam normalnie złożyć go do kupy? ( cześci są nowe)

co to znaczy sucha? próbowałeś ją czymś delikatnie rozmazać?

Jeśli rzeczywiście wyschło na amen, to należałoby zetrzeć ją (np. izopropanol) i nałożyć nową.

nie wiem jaka jest odpowiednia konsystencja pasty… jak dotknałem paznokciem to powstało wgłębienie

ona taka jest,

chociaż te boxowe pasty nie są najlepsze,

jak bym proponował nałożyć nową arctic silver 5 bądz zalman stg1

No to dobrze, dla pewności rozmaż ją czymś delikatnie w jednym miejscu, żeby się upewnić czy jest - hmm ciągliwa.

Jak go osadzisz na procu, tp płaska powierzchnia z drugą płaską radiatora powinny samoistnie rozprowadzić się tam gdzie trzeba.

Zapewne ciekawość doprowadzi cię do tego, że odlepisz radiator od proca :wink: i sprawdzisz czy aby na pewno jest ok.

Pamiętaj że dopiero uścisk zapiętych wszystkich 4? zatrzasków gwarantuje poprawne rozprowadzenie pasty na procu, a zdarza się że 4 - ostatni zatrzask strasznie ciężko wchodzi (jak wskoczy - przeciwny wyskakuje).

2 zatrzaski weszły, ale kolejne 2 chyba nie mają zamiaru… mam wciskać na siłę? b oję się że mogę złamać płyte główną

edit

ok został jeden taki na środku płyty,… jak go dociskam to płyta sią ugina

He, he tak jak mówiłem. Musisz je zatrzasnąć wtedy będzie OK. Wiem, że płyta się wygina i odnosisz wrażenie jakby zestaw nie pasował do siebie.

Cierpliwości i na pewno się uda. Jak pasta, rozchodzi się po powierzchni?

zdjąłem cooler i wygląda tak http://img367.imageshack.us/my.php?imag … 217sb3.jpg sprobuje jeszcze raz może teraz się uda :slight_smile:

Wg mnie jest OK. Ale jak w końcu zaskoczą wszystkie zatrzaski rozejdzie się jeszcze bardziej.

Próbuj. Wiem, że łapy bolą. Płyta się wygina jakby miała się złamać.

Ewentualnie zapnij powiedzmy na 3 jak już nie daje rady i sprawdzaj temperatury w everescie. Po kilku dniach temperatura powinna się delikatnie obniżyć.

A tak w ogóle to możesz poczytać tutaj.

viewtopic.php?t=72248

Idę spać, powodzenia.

Próbuj w różnych konfiguracjach, czasami jest lekkie niespasowanie i trzeba przekręcić o 90* chłodzenie i wchodzi.

Jak już założysz i odpalisz komputer to wejdź do BIOS’u i popatrz jak rośnie temperatura (jak wysoka i dalej rośnie tzn że źle nałożyłeś chłodzenie), a potem kontroluj z poziomu systemu programami HWMonitor i CoreTemp (zobacz jaka temperatura w stresie).

ok udało się. Mam jedno wejście JAUD1 a mam 2 wtyczki: hd audio i ac’ 97. Które mam podpiąć?

EDIT

z tego co wyczytałem http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1129874.html wynika że jak podepnę pod hd to będzie działał panel przedni tak?

Po to są cztery żeby zapiąć cztery. A jak chłodzenie zostało zdjęte to przy ponownym zakładaniu na tej samej paście pewnie zostały pęcherzyki powietrza które będą podwyższać temp.

tu jest parę poradników i filmów jak składać kompa

viewtopic.php?t=134962&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Jeśli płytę masz z dźwiękówką hd to podpinasz pod hd.

No przedni panel będzie działać, jak będą tam poprowadzone przewody.

Próbuj hd i sprawdź czy wykrywa jack’a wciśniętego w interfejsie karty dźwiękowej tak jak piszą na elektrodzie.

Jakości dźwięku i tak nie poprawisz.