Procek box i pasta termoprzewodząca

(matio) #1

mam boxowy procek intela i na coolerze sa 3 paski pasty. jest ona sucha. i mam pytanie czy to normalne? mam normalnie złożyć go do kupy? ( cześci są nowe)

(dark__jedi) #2

co to znaczy sucha? próbowałeś ją czymś delikatnie rozmazać?

Jeśli rzeczywiście wyschło na amen, to należałoby zetrzeć ją (np. izopropanol) i nałożyć nową.

(matio) #3

nie wiem jaka jest odpowiednia konsystencja pasty... jak dotknałem paznokciem to powstało wgłębienie

(Goodprogram) #4

ona taka jest,

chociaż te boxowe pasty nie są najlepsze,

jak bym proponował nałożyć nową arctic silver 5 bądz zalman stg1

(dark__jedi) #5

No to dobrze, dla pewności rozmaż ją czymś delikatnie w jednym miejscu, żeby się upewnić czy jest - hmm ciągliwa.

Jak go osadzisz na procu, tp płaska powierzchnia z drugą płaską radiatora powinny samoistnie rozprowadzić się tam gdzie trzeba.

Zapewne ciekawość doprowadzi cię do tego, że odlepisz radiator od proca :wink: i sprawdzisz czy aby na pewno jest ok.

Pamiętaj że dopiero uścisk zapiętych wszystkich 4? zatrzasków gwarantuje poprawne rozprowadzenie pasty na procu, a zdarza się że 4 - ostatni zatrzask strasznie ciężko wchodzi (jak wskoczy - przeciwny wyskakuje).

(matio) #6

2 zatrzaski weszły, ale kolejne 2 chyba nie mają zamiaru... mam wciskać na siłę? b oję się że mogę złamać płyte główną

edit

ok został jeden taki na środku płyty,.. jak go dociskam to płyta sią ugina

(dark__jedi) #7

He, he tak jak mówiłem. Musisz je zatrzasnąć wtedy będzie OK. Wiem, że płyta się wygina i odnosisz wrażenie jakby zestaw nie pasował do siebie.

Cierpliwości i na pewno się uda. Jak pasta, rozchodzi się po powierzchni?

(matio) #8

zdjąłem cooler i wygląda tak http://img367.imageshack.us/my.php?imag ... 217sb3.jpg sprobuje jeszcze raz może teraz się uda :slight_smile:

(dark__jedi) #9

Wg mnie jest OK. Ale jak w końcu zaskoczą wszystkie zatrzaski rozejdzie się jeszcze bardziej.

Próbuj. Wiem, że łapy bolą. Płyta się wygina jakby miała się złamać.

Ewentualnie zapnij powiedzmy na 3 jak już nie daje rady i sprawdzaj temperatury w everescie. Po kilku dniach temperatura powinna się delikatnie obniżyć.

A tak w ogóle to możesz poczytać tutaj.

viewtopic.php?t=72248

Idę spać, powodzenia.

(Adalbert) #10

Próbuj w różnych konfiguracjach, czasami jest lekkie niespasowanie i trzeba przekręcić o 90* chłodzenie i wchodzi.

Jak już założysz i odpalisz komputer to wejdź do BIOS'u i popatrz jak rośnie temperatura (jak wysoka i dalej rośnie tzn że źle nałożyłeś chłodzenie), a potem kontroluj z poziomu systemu programami HWMonitor i CoreTemp (zobacz jaka temperatura w stresie).

(matio) #11

ok udało się. Mam jedno wejście JAUD1 a mam 2 wtyczki: hd audio i ac' 97. Które mam podpiąć?

EDIT

z tego co wyczytałem http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1129874.html wynika że jak podepnę pod hd to będzie działał panel przedni tak?

(Michal Kolatek) #12

Po to są cztery żeby zapiąć cztery. A jak chłodzenie zostało zdjęte to przy ponownym zakładaniu na tej samej paście pewnie zostały pęcherzyki powietrza które będą podwyższać temp.

tu jest parę poradników i filmów jak składać kompa

viewtopic.php?t=134962&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Jeśli płytę masz z dźwiękówką hd to podpinasz pod hd.

(dark__jedi) #13

No przedni panel będzie działać, jak będą tam poprowadzone przewody.

Próbuj hd i sprawdź czy wykrywa jack'a wciśniętego w interfejsie karty dźwiękowej tak jak piszą na elektrodzie.

Jakości dźwięku i tak nie poprawisz.