Procek do Grania

Witam,
Mam dwa pytania odnośnie procesorów. Jedno tyczy się trzech modeli i9 9900, a mianowicie czym się różnią miedzy sobą i9 9900k i9 9900ks i9 9900kf. Drugie pytanie jest o wydajność w grach, który z tych trzech procesorów(bo czytałem że to najlepsze procki do grania) będą osiągały najlepsze wyniki w grach w połączeniu z rtx-em 2080 Ti i 16-oma GB ramu 4600MHz?

2080 ti i tylko 16 ram lulz …

Literka k - oznacza że można procesor podkręcać w biosie
F - procesor jest BEZ wbudowanej integry
KS - processor już domyślnie podkręcony…

Najsensowniejszym zakupem będzie kupienie wersji k lub KF bez integry… chociaż jak bym zabrał z integrą przy kompilacji video czasem siedzenie na przeglądarce za pomocą integry daje lepszego kopa przy obróbce bowtedy cała moc idzie na program a nie jeszcze system przy okazji.

rtx 2080 ti i tylko 16 ram to co to oznacza? gram tylko w gry, nie montuję żadnych filmów, nie jestem grafikiem itd. Na necie widziałem że do gier 32gb ramu to overkill

Jeśli gry potrafią do 12GB RAM ciągnąć to się zastanów poważnie nad 16GB, co do 2080Ti wg mnie też, chyba że problemy z pamięciami się skończyły…

Stare gry zabierają 8-10GB w 4k obecne nowe hity 9-14… przyszłę w nowym roku z 16 lajtowo wezmą…
Z drugiej strony trochę taka bieda 16gb obok ti 2080 :smiley:

No chyba że kupujesz 2080ti by grać w fortine albo dota 2… bo i takich dzieci bogatych nie brakuje to faktycznie ci 16gb wystarczy xD

nieee no, uważam że fortnite to gówno dla dzieci(nikogo nie obrażam :rofl:) gram w killery komputerów takie jak RDR 2 :q