Procek od lapka do pc

witam

wiem że to nie ten dział ale bardzo bym prosił o przeniesienie do właściwego

otóż ostatnio mi padł laptop w którym mam intel pentium t4400 a w pc jakiś stary celeron i moje pytanie polega na tym że

mogę włorzyć procek od lapka do pc przecież oba mają socket 478 no lapek ma 478b ale niczym się nie różnią ani wyglądem no jak zdejmiemy blaszkę od procka stacjonarnego to wygląda jak mobilny to można wsadzić i nic mi nie wybuchnie?

Procesor z laptopa nie pasuje do komputera.

Skoro wiesz, to dlaczego umieszczasz ten temat w dziale Giełda? Przenoszę.

czyli nie da się włorzyć pomimo identycznego socketu?

Coś mi to mówi… Nie nie da się i nie będzie się dało.

Sprawdź i wszystko wiesz.

u sumie czemu nie spróbować

Jak ma to niby działać jak żaden BIOS płyty głównej PC’ta nie ma instrukcji do procesora, bo po co??

no nie działa a jak zaktalizuje bios?"

Cześć,

A czy nowy BIOS wspiera mobilne procesory? Śmiem wątpić. Jak bardzo chcesz to aktualizuj BIOS, tylko pamiętaj, że robisz to na własną odpowiedzialność.

zrobiłem inaczej wgrałem bios od lapka i działa procek ;D ale działa tylko na 32 bitach wkońcu windows 2000 tam jest więc nie ma co narzekać a z komputera zrobiła się rakieta

Nie możliwe żeby bios z lapka działał na płycie głównej z innymi bebechami,…

 

Ta, na pewno. 

O,0 niemożliwe by na płytce od kompa działał ten bios oraz czy na pewno ten procesor pasował…

 

Legenda głosi, że ktoś wgrał BIOS z laptopa do PC’ta o zupełnie innym chipsecie, mostkach :?

akurat o chipsecie pomyślałem wgrałem inny i z tym biosem pojawiały się problemy ciągłe że temp procka pokazywała się 100 stopni ale wgrałem jeszcze inny bios tym razem od tej płyty głównej i wgrałem obsługę tego procesora i wszystko działa jak należy

Mów co chcesz ja nie wierzę. Słowa o niczym tutaj nie świadczą, bo powszechnie wiadomo, że takie coś nie jest możliwe.

na skt. 478 wszystko jest możliwe… 

aczkolwiek, autora lekko wyobrażnia poniosła - fizycznie Pentium M pasuje w gniazdo płyty 478, ale elektrycznie już nie, w dodatku potrzebna jest przejściówka -> http://www.atacom.com/program/print_html_new.cgi?cart_id=&Pagecode=1|CPUX&Item_code=MBAC_ASUS_T4_79&USER_ID=

poza dograniem mikrokodów do BIOSu, potrzeba jeszcze skorygować napiecie (mobilne procesory nie potrzebują wielkiego) i modlić sie by pamięci ruszyły (inne instrukcje) -> http://ixbtlabs.com/articles2/cpu/intel-pentium-m-desktop.html

 

ostatnią sprawą jest IHS, którego brakuje w procesorach mobilnych…  chlodzenie nie bedzie dobrze przylegało i nie uzupełni różnicy wysokości CPU 8)

ale ja w lapku nie mam 479 tylko 478 a w pc też i wszystko działa jak należy (chwilowo) jestem pewien że to się długo nie utrzyma ale w końcu po co jest taśma termo przewodząca?

Mi się też nie chce wierzyć :smiley: ale skoro mówisz że Ci działa to gratulacje :)