Procentowe pomniejszenie grafiki i tekstu w Wordzie 2007

Witam. Z góry uprzedzam, że nie miałem pojęcia do czego wstawić ten temat. Jeśli zły dział to proszę o przeniesienie. Mam takie pytanie. Posiadam dwa programy: Microsoft Word 2007 oraz Corel Draw 7. W Corelu robie jakąś grafikę (tabele), potem wklejam poprzez polecenie kopiuj - wklej do Worda i pod tabelą jest tekst/liczby. Co zrobić w Wordzie bądź jakkolwiek żeby pomniejszyć jednocześnie grafikę i tekst procentowo tj. o jakieś powiedzmy 15% i żeby wymiary i tego i tego zostały jednocześnie zachowane.

Prawym przyciskiem myszki na obrazek :arrow: Rozmiar i położenie :arrow: na dole masz wielkości procentowe, do jakich chcesz zmniejszyć obrazek :wink:

Dobrze tylko to jest obrazek tylko zmniejszony a ja chcę jednocześniej zminiejszyć o obrazek i tekst bo obrazek może być nierównomiernie zmniejszony do tekstu a MUSI być tak samo zmniejszone i proporcje zachowane. A jeśli to jest rozwiązanie to jak zrobić z tekstem żeby też było zmniejszone o taką samą wartość? Bo kombinacje z rozmiarem czcionki to nie to samo co zmiana procentowa. Przynajmniej mi się tak wydaje a bynajmniej nie wiem który rozmiar wtedy będzie odpowiadać procentowemu zmniejszeniu.

A nie łatwiej w Corelu, czy nawet w Paint dodać tekst pod obrazek i wkleić do Worda, a następnie zmniejszać procentowo jako całość?

Możesz też wstawić pod obrazkiem pole tekstowe, wpisać swój tekst a następnie, po kliknięciu w ramkę pola tekstowego, pokaże Ci się nowa zakładka w Wordzie, w której jedną z opcji, dokładnie ostatnią, jest Rozmiar. Tam klikniesz na ten kwadracik w rogu, w którym pokażą Ci się proporcje procentowe i względem czego mają się zmieniać (przy czym brak jest opcji względem obrazka), ale może uda Ci się wykombinować odpowiednie połączenie tych opcji.

Ok. Dziękuje, cos pokombinuje