Proces bezczynności systemu a wypalanie CD

Witam już od jakiegoś czasu mam problemy z nagrywaniem płyt… Często płyty nagrywają się po 20-30 minut (czyli bardzo wolno) i na dodatek często płyty te po nagraniu nie działają. A wszystko za sprawą tego, że nero używa około 5-10% procesora, a proces bezczynności systemu to grubo ponad 50%. Nie wiem gdzie leży tego przyczyna ale może to być przez jakiś syf lub coś koło tego. Dlatego piszę to tutaj ;).

HijackThis:

Wyłączasz przywracanie systemu (Panel sterowania -> System -> Przywracanie systemu -> zaznaczasz „Wyłącz przywracanie systemu” ).

W HJT odpalonym z trybie awaryjnym zaznaczasz wpisy i klikasz na dole “Fix checked” , to co na czerwono usuwasz ręcznie z dysku:

Po zabiegach nowe logi z HiJacka oraz Silent Runners (zaznaczasz No i czekasz aż skończy pracować w tle). :slight_smile:

Daruj sobie takie odzywki.

Może kolega bobasek_89 ma słabą nagrywarkę ale z pewnością ma zainfekowany komputer i tego własnie dotyczy porada Joan.

Przepraszam za zwlekanie, ale zatrzymały mnie sprawy typowo-szkolne… Brakowało mi czasu na odpalenie PCta ;).

Po zabiegach:

Hijackthis:

SilentRunners:

Jak mówiłem przepraszam za opóźnienia - to się więcej nie powtórzy ;).

Joan to co wykazało hijackthis mogło być przyczyną mojego problemu czy ten syf przeszkadzał raczej w czymś innym? :roll:

Już jest czysto :slight_smile:

Proces bezczynności systemu to niewykorzystane w danym momencie zasoby komputera, więc im więcej, tym lepiej - nie przejmuj się tym.

Co do nagrywarki > kliknij prawym na “Mój komputer” > Właściwości > Sprzęt > Menedżer urządzeń > Kontrolery IDE > sprawdź, czy na kanałach IDE w “Ustawieniach zaawansowanych” masz tryb transferu “DMA jeśli dostępne”, jeśli nie, to zmień na to właśnie ustawienie.

Włącz tryb UDMA w Biosie.

Przeczyść rejestr – użyj do tego jv16 PowerTools 2006 1.5.2.344.

Pozatym przejrzyj: Lista zbędników w autostarcie oraz Optymalizacja XP.

Wejdź: Start > uruchom > msconfig i w zakładce „Uruchamianie” odznacz, niepotrzebne według Ciebie, programy w autostarcie. :slight_smile: