Proces com.google.process.gapps został zatrzymany

Witam . W moim telefonie  ZTE III BLADE PRO wyskakuje co sekunda komunikat “proces com.google.process.gapps został zatrzymany” . Jak naparawić ten błąd? Bardzo proszę o pomoc :slight_smile:

Komunikat powiązany z którąś apką Google’a (jeśli się pojawił niedawno, pewnie wywoływany jest przez ostatnio zaktualizowaną). Powinno pomóc przeczyszczenie danych problematycznej aplikacji (będziesz musiał jej poszukać).

Komunikat dotyczy Play Store, tak myślę.

Ja bym stawiał raczej na usługi google play i to je “przeczyścił” (ustawienia-aplikacje-wszystkie-usługi google play-zarządzaj rozmiarem-wyczyść wszystkie dane… i ponowne uruchomienie urządzenia).

Druga sprawa to, jeśli komuś nie straszna ponowna konfiguracja wszystkich używanych aplikacji, możliwość “zresetowania” wszystkich apek za jednym zamachem… gdy jest się we “wszystkie” (powyżej ściąga) należy wywołać menu (albo trzy pionowe kropki na belce tytułowej, albo z “fizycznego” przycisku…) gdzie powinna znajdować się odpowiednia opcja (zależne od tłumaczenia na polski przez producenta sprzętu, u mnie jest to albo “resetuj opcje aplikacji”, albo “przywróć preferencje aplikacji”…w telefonie mam dodatkowo też “resetuj aplikacje domyślne”).

I na koniec ostatnie powiązanie z tytułowym procesem są zablokowwne uprawnienia do kontaktów dla zainstalowanych aplikacji google’a, z tym że w tym przypadku trzeba byłoby mieć możliwość kontroli nad uprawnieniami (bodajże “app ops” się to popularnie zwie), co w nowszych wersjach andka zostało usunięte/zablokowane, a i wystąpienie tego problemu miałoby raczej związek z “mieszaniem” w uprawnieniach przez samego użytkownika.

*(będziesz musiał jej poszukać) - będę musiała jej poszukać :slight_smile:

 

Też stawiałam na usługi Google, ale nie bardzo znam androidy . Raczej stawiam na proste telefony. No ale jak już to trzeba coś z tym zrobić. Myślisz że to pomoże okej spróbuje może nie będzie to co chwila wyskakiwało bo starsznie denerwujące się robi . Duże dziękuje należy się z mojej strony . :slight_smile:

Ups, szczere przeprosiny za użycie rodzaju męskiego. Na swoją obronę mam jedynie tyle, że nic mi nie wskazało na odpowiadanie kobiecie ;P.

Nic się nie stało. Za pomoc dziękuję bo bardzo pomogło :slight_smile: Także jeszcze raz wielkie dzięki :slight_smile: