Proces CSRSS.EXE-dwukrotne wystąpienie

W menedżerze procesów proces CSRSS pojawia mi się ostatnio dwa razy. Komputer cały czas łączy się z Internetem i coś wysyła i odbiera, choć wcześniej nigdy tego nie robił a mam go ponad rok. Po zamknięciu jednego z tych procesów od razu BSOD a potem auto POWER OFF.

Wyszukiwałem w Internecie informacje i znalazłem dwie:

  1. Jest to jakaś wersja usługi Messengera (posłaniec)

  2. Jest to proces sytsemowy, ale tylko tedy gdy znajduje się w C:\Windows\System32,

natomiast taki plik u mnie znajduje się w dwóch lokalizacjach. Poza tą systemową jeszcze w C:\windows\winsxs\

A może coś innego powoduje stałe wysyłanie i odbieranie danych (ad-ware, trojan?). Skanowałem Defenderem i moim Antywirusem AVAST 4.8 i nic nie wykryto.

W zasadzie komputer chodzi szybko i wszystko działa, ale niepokoi mnie to wysyłanie i odbierania z internetu NON-STOP gdy nic nie robię.

Pozdrawiam.

Tak się składa, że odpowiedź znalazłem poniżej

http://lmgtfy.com/?q=CSRSS.EXE

Byłem na tej stronie i szukałem w Google. Niestety porady tam zawarte nie odnoszą się do mojego systemu. Nie mam usługi Messenger ani Posłaniec na liście usług a mój stsem to VISTA więc porady z XP nie są przydatne bo nie ma takich wpisów ani procesów w moim stsemie jak tam podawane. Trudno, będę szukał dalej.

Proces csrrss.exe może mieć więcej niż jedno wystąpienie ,u mnie też ma dwa wystąpienia .To że znajduję się w folderze Winsxs to też nic dziwnego ,u mnie też tam jest :slight_smile: winsxs <-poczytaj .Co do csrss.exe sprawdź skąd plik “pracuje” > w menedżer zadań > procesy > widok > wybierz kolumny > zaznacz Nazwa ścieżki obrazu ,jeżeli z C:\Windows\System32 to raczej wszystko w porządku :slight_smile:

konrado7 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif