Proces ekrn.exe zużywa 50 % CPU

Proces ekrn.exe zużywa 50 % CPU.

(eset smart security 5.2)

Jak to naprawić?

Zużywa przez to więcej prądu procesora + nagrzewanie i wentylator chodzi głośniej.

Próbowałem wybrać “NAPRAW” instalacje , pomaga na krótko potem znów 50 % CPU.

Może polecacie inny “prosty” w obsłudze pakiet bezpieczeństawa ale wolałbym pozostac przy Esecie.

Aha zaleciłem się do tych porad z wujka google. Wyłączyłem te “heuterystyke” i inne obciążające funkcje a to nic nie pomogło.

Poza tym mam wszystko wyłączone a procesor nadal obciążony.

25016450++cpu.png

a nie pomyślałeś o tym żeby zainstalować 64-bitową wersje esetu a nie 32 może to jest problem

Spróbuj go całkowicie odinstalować i ponownie zainstalować. Nie baw się w naprawy.

Jakie posiadasz parametry komputera (procesor, RAM)?

Dobrze się czujesz? A może nie jesteś niedoinformowany??? To, że pokazuje proces 32 to nie znaczy, ze jest to 32-bitowa wersja tylko 64-bit. Wiem jaki mam system i wiem, ze należy zainstalować 64-bitową wersję. Poza tym gdybym chciał zainstalować wersję 32-bit na 64-bitowy system to by się pokazała informacja, ze ta wersja nie jest zgodna z moim 64-bitowym systemem. Proszę pomyśl trochę logicznie.

Dodane 16.10.2012 (Wt) 16:13

Poza tym odkąd weszła wersja 5 to obciążenie procesora wzrosło (nie zawsze ale są wyjątki)… już nawet po premierze 5 wersji wróciłem do 4 wersji ale teraz 4 wersja nie jest na tyle skuteczna co 5 wersja ze wzgledu na nowe mozliwości, dodatkowe lub ulepszone opcje.

Serio? Próbowałem. Nie pomaga i to jest najlepszy sposób ale NIESKUTECZNY!!

procesor i5 4 rdzeni 2,8 Ghz, 8 GB RAM QUADRO DUAL