Proces hosta dla zadań systemu Windows mocno obciąża procesor

(Kubalos5) #1

Witam ! Otóż dosyć często pojawia mi się proces, którego nazwę podałem w temacie. Zżera on prawie 30 % procesora , a jak wiadomo niektóre gry wykorzystują prawie 100 % więc ważne jest żeby nic tych 30 % nie "kradło". 

System Operacyjny : Windows 8.1 

Procesor : Intel Core i5 4690k

post-261057-0-78302500-1436514739_thumb.

(MacGregor) #2

Windows 8 czy 8.1? Jeśli pierwszy to z miejsca polecam darmowy upgrade. A tego kłopotu nie da się rozwiązać, przynajmniej ja jeszcze nie znalazłem rozwiązania. Ten system tak po prostu ma a miernik wykorzystania dysku w menadżerze zadań można o kant… Nie oblicza on rzeczywistego użycia na magistrali I/O i pełnej przepustowości dysku tylko swojego widzimisię. Dla tego radzę się nie sugerować tymi wskazaniami aż tak bardzo.

(Kubalos5) #3

Nie chodzi mi o dysk, ale bardziej o procesor bo np. w moim przypadku gta bierze normalnie jakieś do 90 % procesora a jak jeszcze ten “proces” się “dowali” to na pewno to bd spadek wydajności. System to Windows 8.1 napisałem wyżej ;) 

(MacGregor) #4

sorrki, miałem dość zakręcony poranek co jak niestety widac musiało się odbić na moich postach…

Z tego co znalazłem na windows comunity jest to znany problem z usługami sklepu. znalazłem prawdopodobne rozwiązanie jednak nie testowałem go i nie daje gwarancji żadziała. Używasz go tylko na własną odpowiedzialność.

1. Przejdź do katalogu

(Kubalos5) #5

Tak to miało wyglądać ? 

(MacGregor) #6

Dokładnie tak i co, widać jakąś poprawę?

(Kubalos5) #7

Aktualnie nie zauważyłem żeby coś wykorzystywało mojego procka tak bardzo więc myślę że aktualnie się uspokoiło. :slight_smile: Ale tak z ciekawości. Co zmienienie nazwy folderu ma do rzeczy ? No bo zamiana jakiegoś pliku to rozumiem ale nazwa folderu… dziwne ale skoro działa to dobrze ;d 

(MacGregor) #8

Najprościej tłumacząc opróżniłeś pamięć podręczną sklepu M$/window. Nie mam nawet pojęcia jak to się nazywa fachowo w każdbym razie chyba każdy wie o co chodzi. Dowiedziałem się że wiele usług związanych z sklepem właśnie jest niedopracowanych i ten problem jest olany przez M$ co prowadzi to takich komplikacji jak twoja. Co dokładnie to powoduje nie jestem w stanie powiedzieć bo najprościej w świecie nie chciało mi się sprawdzać szczególnie że systemów spod ręki tej firmy nie używam już jakiś czas. Na forum pomagam tylko bazując na wiedzy ze szkoły i swoim zaledwie rocznym doświadczeniu z tymi systemami. Później najprościej w świecie miałem dość. No ale dość tego offtopu bo jakiś mod zacznie krzyczeć :wink:

(Kubalos5) #9

Niestety nie poprawiło się. Znowu ten proces się pojawił. 

(MacGregor) #10

To ja już nie mam żadnego pomysłu. Odpaliłem 8.1 na innym dysku żeby to przetestować i u mnie nie mam żadnego problemu z tą usługą a wyłączenie jej powoduje że system świruje. Na tą chwilę pozostaje albo format albo po prostu to zignorować. Zawsze możesz poczekać, może ktoś inny znajdzie rozwiązanie.

(Kubalos5) #11

Uwierz mi ciężko zignorować coś co ci wpiernicza (jeżeli można się tak wyrazić ;D ) 30 % procesora  czterordzeniowego  no ale cóż może ktoś będzie miał jeszcze jakieś propozycje ;)