Proces hosta dla zadań systemu Windows mocno obciąża procesor

Witam ! Otóż dosyć często pojawia mi się proces, którego nazwę podałem w temacie. Zżera on prawie 30 % procesora , a jak wiadomo niektóre gry wykorzystują prawie 100 % więc ważne jest żeby nic tych 30 % nie “kradło”. 

System Operacyjny : Windows 8.1 

Procesor : Intel Core i5 4690k

post-261057-0-78302500-1436514739_thumb.

Windows 8 czy 8.1? Jeśli pierwszy to z miejsca polecam darmowy upgrade. A tego kłopotu nie da się rozwiązać, przynajmniej ja jeszcze nie znalazłem rozwiązania. Ten system tak po prostu ma a miernik wykorzystania dysku w menadżerze zadań można o kant… Nie oblicza on rzeczywistego użycia na magistrali I/O i pełnej przepustowości dysku tylko swojego widzimisię. Dla tego radzę się nie sugerować tymi wskazaniami aż tak bardzo.

Nie chodzi mi o dysk, ale bardziej o procesor bo np. w moim przypadku gta bierze normalnie jakieś do 90 % procesora a jak jeszcze ten “proces” się “dowali” to na pewno to bd spadek wydajności. System to Windows 8.1 napisałem wyżej ;) 

sorrki, miałem dość zakręcony poranek co jak niestety widac musiało się odbić na moich postach…

 

Z tego co znalazłem na windows comunity jest to znany problem z usługami sklepu. znalazłem prawdopodobne rozwiązanie jednak nie testowałem go i nie daje gwarancji żadziała. Używasz go tylko na własną odpowiedzialność.

 

  1. Przejdź do katalogu

Tak to miało wyglądać ? 

Dokładnie tak i co, widać jakąś poprawę?

Aktualnie nie zauważyłem żeby coś wykorzystywało mojego procka tak bardzo więc myślę że aktualnie się uspokoiło. :slight_smile: Ale tak z ciekawości. Co zmienienie nazwy folderu ma do rzeczy ? No bo zamiana jakiegoś pliku to rozumiem ale nazwa folderu… dziwne ale skoro działa to dobrze ;d 

Najprościej tłumacząc opróżniłeś pamięć podręczną sklepu M$/window. Nie mam nawet pojęcia jak to się nazywa fachowo w każdbym razie chyba każdy wie o co chodzi. Dowiedziałem się że wiele usług związanych z sklepem właśnie jest niedopracowanych i ten problem jest olany przez M$ co prowadzi to takich komplikacji jak twoja. Co dokładnie to powoduje nie jestem w stanie powiedzieć bo najprościej w świecie nie chciało mi się sprawdzać szczególnie że systemów spod ręki tej firmy nie używam już jakiś czas. Na forum pomagam tylko bazując na wiedzy ze szkoły i swoim zaledwie rocznym doświadczeniu z tymi systemami. Później najprościej w świecie miałem dość. No ale dość tego offtopu bo jakiś mod zacznie krzyczeć :wink:

Niestety nie poprawiło się. Znowu ten proces się pojawił. 

To ja już nie mam żadnego pomysłu. Odpaliłem 8.1 na innym dysku żeby to przetestować i u mnie nie mam żadnego problemu z tą usługą a wyłączenie jej powoduje że system świruje. Na tą chwilę pozostaje albo format albo po prostu to zignorować. Zawsze możesz poczekać, może ktoś inny znajdzie rozwiązanie.

Uwierz mi ciężko zignorować coś co ci wpiernicza (jeżeli można się tak wyrazić ;D ) 30 % procesora  czterordzeniowego  no ale cóż może ktoś będzie miał jeszcze jakieś propozycje ;)