Proces Interrupts 70-90% zajęcia CPU

Witam

Mam problem z procesem Interrupts, zajmuje mi jakieś 70-90% CPU. Objawy są łatwe do przewidzenia, komputer bardzo zwolnił, przywiesza się, zamyśla, przycina, uruchamia się kilka minut. Wczoraj komputer mocno przywiesił się podczas aktualizacji AVG, musiałem go zresetować, nie chciał się po tym odpalić system, za którymś razem zaskoczył scandisk, znalazł błędy i je naprawił. Dzisiaj przeskanowałem dysk z płytki bootowalnej, ponownie znalazł i naprawił błędy, kolejne skanowanie nie wykazało błędów na dysku.

Jedyne informacje jakie znalazłem, to tyle, że jest to proces powiązany ze sterownikami, żadnych informacji o możliwości rozwiązania problemu.

Dodane 22.06.2012 (Pt) 16:41

Skoro nikt nie zna odpowiedzi, to pogmerałem jeszcze trochę w sieci i znalazłem.

Aby sprawdzić który sterowniki powodują problemy z działaniem systemu, używamy narzędzia DPC Latency Checker można je pobrać stąd, jest darmowe, uruchamiamy i po chwili widzimy pionowe belki, czerwone oznaczają problem.

Na stronie jest dokładna instrukcja a samo narzędzie jest banalnie proste w obsłudze, właściwie ogranicza się do uruchomienia :slight_smile:

Kolejnym bardzo dobrym i darmowym narzędziem jest program microsoftu RATT.

Ten program jest równie prosty i jego obsługa sprowadza się również do uruchomienia.

Po odpaleniu w zasobniku pojawi się ikonka, po kilku minutach program skończy skanowanie. Wyniki jego pracy możemy znaleźć w pliku tekstowym C:\WINDOWS\system32\LogFiles\RATTV3. W przypadku tego narzędzia musimy odczytać i zinterpretować wynik skanowania, jak to zrobić, można znaleźć tutaj wyniki są bardzo dokładne dają precyzyjne informacje.