Proces "Menadżer okien pulpitu" zużywa dużo pamięci RAM

Witam od jakiegoś czasu mam problem z menadżerem okien pulpitu.
Sterowniki grafiki są aktualne ze strony producenta.
Nie działają także komendy naprawcze ze strony pomocy technicznej Microsoftu.
Które uruchamiałem z wiersza poleceń np:
dism /online /cleanup-image /restorehealth

sfc /scannow

A zaznacz wszystko w opcjach wydajności. U mnie trzy okna programów otwarte i menadżer okien pulpitu bierze tyle co nic 23 MB. No to żeś “zaoszczędził”.

W lutym Kaspersky wykrył i zgłosił MS lukę Zero-day w Menadzerze okien pulpitu.
MS dopiero teraz to załatał. Oznaczono ją jako CVE-2021-28310.Stwierdzono ze exploit wykorzystujący Menadżer okien pulpitu był juz wykorzystywany.
Przeskanuj system jakimś dobrym skanerem tym bardziej ze sa problemy z komendami naprawczymi. Tak na wszelki wypadek.

Od listopada nie aktualizuje systemu, mam wylaczony defender i nie użytkuje zadnego AntyWira. Tez mam normalne 29MB. Ale może i faktycznie akurat Ty cos zlapales.

Poza menadżerem pulpitu - widoczna cząść screena jest normalna.
Nie wiadomo, co kaszmir ma na pulpicie, może dużo aplikacji, skrótów specjalnej troski z taką tarczą żółtoniebieską…
Pulpit ma określoną pojemność w megabajtach i przeładowanie pulpitu może spowolnić system. Kiedyś miałem ruchomy screensaver z rybkami na pulpicie i spowalniało mi system.
Dochodzi jeszcze sprawa z krojeniem oszczędnym ustawień. Jet to widoczne nawet na screenie.
Są usługi i ustawienia, których nie należy ruszać. System ma chodzić stabilnie i piorunem.
Nie wiemy, co kaszmir kombinował i co ma na pulpicie. Może mieć nawet folder gry, która tłucze ustawienia w tym folderze.
Dopóki nico nie wiadomo, dopóty można zgadywać.

Temat bardzo aktualny, sporo osób ma ten problem https://www.google.com/search?q=dwm.exe+high+menory+usage

U mnie ostatnio dwm.exe dobił do prawie 2GB ale że mam sporo RAM’u to się tym nie przejmowałem. Po jakimś czasie zużycie spadło samo <100MB i teraz się utrzymuje <50MB. Bez restartu, bez niczego.

Hej
Na pulpicie mam 4ry skróty.
Wiem, że bałagan na pulpicie nie jest wskazany

Jest problem. Przyczyn jest mnóstwo. Od malware po wyciek pamięci.
Zadałem sobie trud i przeleciałem paręnaście tekstów. U jednych CPU, u innych pamięć.
Ogólnego rozwiązania nie ma. Poza reinstalacją.
Podobno nieraz pomaga uruchomienie w wierszu poleceń tej komendy.
msdt.exe /id PerformanceDiagnostic
Ale ile w tym prawdy?

a sterowniki do integry zmieniałeś? w moim przypadku używanie nowszych sterów intela, powodował wycieki pamięci, i nie pomagała reinstalacja starych sterów, jedynie format i na czystym systemie instalacja starszej wersji