Proces NVIDIA Container ubija dysk

Witam. Tak jak w temacie. Przeinstalowałem już kompletnie wszystko co związane z NVIDIĄ i dalej co chwilę proces NVIDIA Container się uruchamia i próbuje włączyć jakiś instalator zajmując mi 100% pracy dysku, po czym rezygnuje z uruchamiania i co chwilę znowu próbuje coś włączyć. Co z tym zrobić? Na screenie widać jak już dysk się uspokoi. Zwykle jest ubity w 100% i na grafice przez 4 minuty jednostajnie jest 100% ubitego dysku.

Spróbuj usunąć GeForce Experience i/lub zainstaluj starsze sterowniki.

Można jeszcze spróbować zablokować NVidia Telemetry Container.

Wyraźnie napisałem, że przeinstalowałem wszystko co związane z NVIDIA. Po drugie po usunięciu wszystkiego system automatycznie przywraca wersję sterownika z roku 2017.

A jak zablokować Telemetry?

Wczoraj zainstalowałem najnowsze sterowniki. Po zainstalowaniu komputer na kilka sekund zawieszał się. Uruchom system awaryjny i usuń sterownki nVidi. Do usunięcia
użyj programu ddu Display Driver Uninstaller 18.0.4.2 - dobreprogramy Ja zinstalowałem sterowniki z Windows Update i wszystko działa poprawnie.

A sprawdziłeś, czy winny nie jest dysk? W przypadku zdrowego zwykle 1 proces instalacji go „nie ubija”, a jak masz kilkuletniego trupa, to może mieć takie prędkości, że nawet otwarcie Painta go zawiesi na amen.

@DeVertus telemetry łatwo powyłączać. Ściągnij Autoruns, odpal, niech sczyta wszystko, wpisz w polu filters nvidiia żeby zawęzić wyniki i wyhacz wszystko z telemetry. Zapisz i gotowe,

Jak ten z 2017 nie ma luki 0 day lub twoje gry i aplikacje chodzą wydajnie to może zostać.

Problem z procesami Container mam od jakichś 2 miesięcy. W usługach Windowsa nie ma opcji Nvidia Telemetry Container, więc i nie istnieje opcja żeby to wyłączyć. DDU kompletnie nic nie pomogło. W ogóle instalowanie programów dziesiątych mija się z celem, bo po co robić jeszcze większy burdel z systemie. Sterownik wciśnięty domyślnie w Winbdowsa nie może posiadać 0day, bo 100% komputerów na Windowsie 10 miałoby ten problem. Jeszcze sprawdzę ten Autoruns ale jak zwykle kolejny problem narobi kolejnych śmieci w systemie.

Autoruns nic nie namieszasz po prostu wyłączysz w rejestrze start niepotrzebnych śmieci. Mam lapka z chipem nvidii i od początku mam wyłączone, do tego nigdy nie instaluję dodatku Game Ready (czy jak to siętam zwie) bo dla mnie to niepotrzebny balast.

@witek-pl to co z tego wszystkiego wyłączyć?

DDU też nie naśmieci w Windows, po użyciu wywalasz katalog gdzie wypakowałeś, podobnie z Autoruns.

Zawsze oba pobieraj nowsze jak twórcy nie wykryli błędu kardynalnego w wydaniu stabilnym by zalecać downgrade lub pobierania hotfixów dla swojego produktu.

Ja już się pogubiłem. Autoruns nie działa. Odhaczyłem, zapisałem i gówno, dalej Container i dysk ubija. Po za tym kupuje się gotowy produkt, nie każdy jest informatykiem żeby sobie wszystko naprawiać. Poradzi ktoś coś wreszcie działającego???

Google pisze:

Aby tego dokonać, należy wyłączyć procesNVIDIA Container” w Menedżerze Zadań. Następnie usunąć foldery „DisplayDriverRAS” w ścieżkach: C:\Program Files*NVIDIA* Corporation oraz C:\Program Files*NVIDIA* Corporation\Display. NvContainer\plugins\LocalSystem. Po czym uruchomić ponownie komputer.

Przez menedżer zadań nie ma opcji wyłączania takich procesów, bo ułamek sekundy później proces na nowo się uruchamia. Pomogło usunięcie ścieżek NVIDIA Containers w Autoruns i restart. Teraz pojawił się nowy problem. Wentylator chodzi na 100% obrotów. :smiley:

Wyraźnie napisałem o spróbwaniu usunięcia GeForce Experience i/lub zainstalowaniu starszych sterowników.

Co do telemetrii to użyj tego programu do podglądu procesów.

https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/process-explorer

W Windows też można podejrzeć co tam Nvidia uruchamia i kiedy.

Wywal sterowniki Nvidii poprzez DDU.

Zainstaluj sterowniki przy użyciu NVCleanstall:

lub

NVSlimmer:

Obie aplikacje normalnie zaciągają sterowniki lub wskazujesz instalkę sterowników Nvidii i zaznaczasz, które tylko komponenty potrzebujesz.
Pierwszy z nich jest lepszy jak się nie znasz za bardzo, bo dba o zachowanie zależności pomiędzy poszczególnymi komponentami.

W ten sposób można się pozbyć całego modułu telemetrii, nv container i paru innych zbędnych rzeczy.

1 polubienie