Witam. Tak jak w temacie. Przeinstalowałem już kompletnie wszystko co związane z NVIDIĄ i dalej co chwilę proces NVIDIA Container się uruchamia i próbuje włączyć jakiś instalator zajmując mi 100% pracy dysku, po czym rezygnuje z uruchamiania i co chwilę znowu próbuje coś włączyć. Co z tym zrobić? Na screenie widać jak już dysk się uspokoi. Zwykle jest ubity w 100% i na grafice przez 4 minuty jednostajnie jest 100% ubitego dysku.
Spróbuj usunąć GeForce Experience i/lub zainstaluj starsze sterowniki.
Można jeszcze spróbować zablokować NVidia Telemetry Container.
Wyraźnie napisałem, że przeinstalowałem wszystko co związane z NVIDIA. Po drugie po usunięciu wszystkiego system automatycznie przywraca wersję sterownika z roku 2017.
A jak zablokować Telemetry?
Wczoraj zainstalowałem najnowsze sterowniki. Po zainstalowaniu komputer na kilka sekund zawieszał się. Uruchom system awaryjny i usuń sterownki nVidi. Do usunięcia
użyj programu ddu Display Driver Uninstaller 18.0.4.2 - dobreprogramy Ja zinstalowałem sterowniki z Windows Update i wszystko działa poprawnie.
A sprawdziłeś, czy winny nie jest dysk? W przypadku zdrowego zwykle 1 proces instalacji go „nie ubija”, a jak masz kilkuletniego trupa, to może mieć takie prędkości, że nawet otwarcie Painta go zawiesi na amen.
@DeVertus telemetry łatwo powyłączać. Ściągnij Autoruns, odpal, niech sczyta wszystko, wpisz w polu filters nvidiia żeby zawęzić wyniki i wyhacz wszystko z telemetry. Zapisz i gotowe,
Jak ten z 2017 nie ma luki 0 day lub twoje gry i aplikacje chodzą wydajnie to może zostać.
Problem z procesami Container mam od jakichś 2 miesięcy. W usługach Windowsa nie ma opcji Nvidia Telemetry Container, więc i nie istnieje opcja żeby to wyłączyć. DDU kompletnie nic nie pomogło. W ogóle instalowanie programów dziesiątych mija się z celem, bo po co robić jeszcze większy burdel z systemie. Sterownik wciśnięty domyślnie w Winbdowsa nie może posiadać 0day, bo 100% komputerów na Windowsie 10 miałoby ten problem. Jeszcze sprawdzę ten Autoruns ale jak zwykle kolejny problem narobi kolejnych śmieci w systemie.
Autoruns nic nie namieszasz po prostu wyłączysz w rejestrze start niepotrzebnych śmieci. Mam lapka z chipem nvidii i od początku mam wyłączone, do tego nigdy nie instaluję dodatku Game Ready (czy jak to siętam zwie) bo dla mnie to niepotrzebny balast.
DDU też nie naśmieci w Windows, po użyciu wywalasz katalog gdzie wypakowałeś, podobnie z Autoruns.
Zawsze oba pobieraj nowsze jak twórcy nie wykryli błędu kardynalnego w wydaniu stabilnym by zalecać downgrade lub pobierania hotfixów dla swojego produktu.
Ja już się pogubiłem. Autoruns nie działa. Odhaczyłem, zapisałem i gówno, dalej Container i dysk ubija. Po za tym kupuje się gotowy produkt, nie każdy jest informatykiem żeby sobie wszystko naprawiać. Poradzi ktoś coś wreszcie działającego???
Google pisze:
Aby tego dokonać, należy wyłączyć proces „NVIDIA Container” w Menedżerze Zadań. Następnie usunąć foldery „DisplayDriverRAS” w ścieżkach: C:\Program Files*NVIDIA* Corporation oraz C:\Program Files*NVIDIA* Corporation\Display. NvContainer\plugins\LocalSystem. Po czym uruchomić ponownie komputer.
Przez menedżer zadań nie ma opcji wyłączania takich procesów, bo ułamek sekundy później proces na nowo się uruchamia. Pomogło usunięcie ścieżek NVIDIA Containers w Autoruns i restart. Teraz pojawił się nowy problem. Wentylator chodzi na 100% obrotów.
Wyraźnie napisałem o spróbwaniu usunięcia GeForce Experience i/lub zainstalowaniu starszych sterowników.
Co do telemetrii to użyj tego programu do podglądu procesów.
https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/process-explorer
W Windows też można podejrzeć co tam Nvidia uruchamia i kiedy.
Wywal sterowniki Nvidii poprzez DDU.
Zainstaluj sterowniki przy użyciu NVCleanstall:
lub
NVSlimmer:
Obie aplikacje normalnie zaciągają sterowniki lub wskazujesz instalkę sterowników Nvidii i zaznaczasz, które tylko komponenty potrzebujesz.
Pierwszy z nich jest lepszy jak się nie znasz za bardzo, bo dba o zachowanie zależności pomiędzy poszczególnymi komponentami.
W ten sposób można się pozbyć całego modułu telemetrii, nv container i paru innych zbędnych rzeczy.