Proces svchost.exe podwojony w Menedżerze Zadań Windows

Procesy svchost.exe SYSTEM i svchost.exe USŁUGA SIECIOWA podwojone w Menedżerze Zadań Windows. Czy jest to normalne?

Pliki svchost.exe i ndisuio.sys łączą się od czasu do czasu z internetem. Wykrywane są przez firewalla.

Do czego służą pliki svchost.exe i indisuio.sys? Czy ich łączenie z internetem jest absolutnie niezbędne?

ja mam 6 svchostów i nic normalka …

przepuść w firewallu … 8)

napisze szczerze.nie wiem czemu tak jest ale tak ma byc.

Tu masz opis svchost’a: http://support.microsoft.com/kb/314056/pl

BTW

Dmog wyraźnie prosił o info na ten temat, więc je uzyskał…

A ja niestety nie popieram twojej polityki musg , którą można tak określić: - “tak jest i już… a ty się nie pytaj, bo…”

Ponadto… jak wiadomo svchost pojawia się w kilku kopiach …i jest to normalne… Ale nikt nie wspomniał o tym, że jest to takze jeden z ulubieńców wielu trojanów, które mogą się ukrywac w systemie pod tą samą lub zbliżoną nazwą.

Dlatego lepiej jest chyba wiedzieć co i jak!

opi jak opis ,ale nie jest Ci to potrzebne i proponuje nie zajmowac sie tym.Te

procesy są odpowiednie i nie ma co nabijac postow :stuck_out_tongue:

a to jest wlasnie nabicie postu. Po co piszesz to samo co wyzej bylo. Adpawl dal opis dal jasnosci a Ty sobie nabijasz posty takimi wlasnie komentarzami.

Mam zasade: NIE MAM NIC MADREGO DO POWIEDZENIA - NIE MOWIE :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

zastosuj sie do niej a bedzie wszystko OK

Nie jest to niestety tylko opis - ale dokładna wskazówka, jak sobie radzić z rozpoznaniem procesów svchost na własnym kompie. Wystarczy postępować zgodnie z wytycznymi w tym artykule. I dzięki temu mozna z łatwością zlokalizować usługi, którymi ten proces zarządza!

Tak, jak napisał adpawl - mnóstwo syfu wykorzystuje ten proces do podszywki - wielokrotnie o tym zresztą już pisałam!

Zresztą - dla posiadaczy XP, to niemal podstawowa lektura!