Proces svchost.exe zużywa pamięć


(Krakers5) #1

Witam,

Mam taki problem, że przez procesy svchost.exe wykorzystanie procesora sięga 100% i bardzo utrudnia to korzystanie z komputera. Znalazłem podobny temat i chciałem się spytać, czy mogę także podjąć takie kroki jakie zaproponował Atis proces-svchost-exe-zuzycie100-cpu-t480043.html

U mnie jest taka różnica, że plik svchost nie znajduje się w folderze 1032 tylko bezpośrednio: C:\Windows\System32\svchost <---usunięcie tego jest bezpieczne?

Czy może skorzystać z tego rozwiązania problem-svchost-exe-t476332.html ?

Oto mój log z OTL

http://wklej.to/jjhiG

http://wklej.to/U3hCA

Pozdrawiam


(Spandau) #2

Nie, nie jest bezpieczne, bo w Twoim przypadku jest to plik systemowy.

Na razie uzupełnij temat o raport Combofixa, którego użyłeś kilka dni temu i czekaj na dalsze instrukcje, ktoś odpowie.

Chodzi o plik Combofix.txt


(Krakers5) #3

Oto jest log z Combofix (tylko że nie robiłem tego ja, tylko widocznie facet w serwisie /oddałem do konserwacji układu chłodzenia/ i możliwe że z pomocą tego coś już zrobił)

http://wklej.to/p8ziP

Chciałbym jeszcze dodać, że ten stan gdzie procesor ma 100% nie trwa cały czas, na przykład w tym momencie jest wszystko ok, zużycie wynosi 11% i svchost nic nie zabiera. Jednak momentami svchost się mnoży, jest tych procesów kilka i dochodzi wtedy do 100%. Mulenie komputera regularnie ma miejsce przy włączaniu, generalnie od czasu ‘Zapraszamy’ i pojawienia się pulpitu mija kilka minut zanim wszystko się załaduje.


(Spandau) #4

Odinstaluj Combofixa w prawidłowy sposób

Start - w pole Wyszukaj programy i pliki wpisz lub skopiuj

“c:\users\Krakers\Desktop\ComboFix.exe” /uninstall i Enter

W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Wykonaj skrypt. Zgadzasz się na restart komputera. Log z usuwania na forum

Następnie ponownie uruchamiasz OTL klikasz raz jeszcze Skanuj i dajesz nowy log na forum Czyli dwa logi jeden z usuwania drugi z nowego skanowania po usuwaniu.


(Krakers5) #5

Co do Combofixa to mi go nie znalazło, więc nic nie usunąłem.

Co do OTl to za pierwszym razem się lapek totalnie zawiesił więc musiałem ręcznie wyłączyć, mam nadzieję że to nie wpłynęło na wyniki, oto logi:

http://wklej.to/4Y5vh <— po usunięciu

http://wklej.to/z4ZYr <— nowe skanowanie


(Spandau) #6

W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Wykonaj skrypt. Zgadzasz się na restart komputera. Log z usuwania na forum

Następnie ponownie uruchamiasz OTL klikasz raz jeszcze Skanuj i dajesz nowy log na forum Czyli dwa logi jeden z usuwania drugi z nowego skanowania po usuwaniu.


(Krakers5) #7

Log po usunięciu —> http://wklej.to/nDCN1

Log po nowym skanowaniu —> http://wklej.to/Ilgwt


(Spandau) #8

Uruchom OTL klikasz Sprzątanie

Wykonaj pełny skan Malwarebytes http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html Podczas instalacji nie wybieraj wersji testowej. Jak program coś wykryje pokaż raport na forum

Jeśli nadal proces svchost będzie obciążał system podejrzyj co się pod nim kryje za pomocą Process Explorer http://www.dobreprogramy.pl/Process-Exp … 12562.html


(Krakers5) #9

OTL i mbam nie pomogly, oto procesy z Process Explorer:

https://picasaweb.google.com/1104527241 … Y7yjNOa0AE


(Spandau) #10

Proszę o screena z procesem svchost który zużywa CPU, bo chyba coś przeoczyłem. Może ktoś jeszcze to sprawdzi.


(Krakers5) #11

Po wyłączeniu usług Pomoc IP oraz Moduły obsługi kluczy IPsec IKE i AuthIP problem w dużej części ustąpił i występuje jedynie podczas uruchamiania komputera i momentami podczas jego pracy, jednak jest to do przeżycia. Usługami, które obecnie są odpowiedzialne za chwilowy wzrost zużycia procesora w w/w sytuacjach są Klient DNS oraz Rozpoznawanie lokalizacji w sieci, ale usługi te są niezbędne, więc wyłączyć ich nie mogę, a innego rozwiązania chyba nie ma…


(Spandau) #12

Dokładnie tych usług nie możesz wyłączyć. Pokaż jeszcze raport Autoruns, wyłączymy co się da http://www.dobreprogramy.pl/AutoRuns,Pr … 13208.html Po zakończony skanie zapisz raport spakuj plik i wrzuć na jakiś hosting. Link do niego podajesz tutaj


(Krakers5) #13

Oto raport: http://speedy.sh/GdUxg/AutoRunssss.arn


(Spandau) #14

Nie wiele tutaj jest. Uruchom Autoruns idziesz do klucza

HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run znajdź i odhacz


(Krakers5) #15

Ok zrobione. Jest jakieś logiczne wytłumaczenie tego, że powiedzmy teraz usługi Klient DNS oraz Rozpoznawanie lokalizacji w sieci są spokojne, żeby za 2 sekundy obciążyć procesor na 80% i po 10 sekundach znów wrócić do normy? Jeszcze zauważyłem że od czasu do czasu na 10% obciąża proces plugin-container.exe *32, ale tego chyba także nie można wyłaczyć?


(Spandau) #16

Start - Uruchom - wpisujesz services.msc i z prawokliku Uruchom jako administrator znajdź usługi i zobacz ich opis oraz zależności. To powinno Ci wiele wyjaśnić.

Rozpoznawanie lokalizacji w sieci Zbiera i zapisuje informacje o sieci oraz powiadamia programy o zmianach w tych zapisach.

Możesz spróbować wyłączyć http://www.firefoxfacts.com/2010/12/15/ … ainer-exe/


(Krakers5) #17

Ok, dzięki za pomoc :slight_smile: