Proces - wscntfy.exe

Witam, szukałem w google, lecz niemoglem znaleźć nic sensownego na temat tego procesu. Może mi ktos powiedzieć czy jest to jakis wirus czy to jakis proces systemowy?

Nazwa procesu: Centrum zabezpieczeń

Produkt: Windows XP

Nazwa firmy: Microsoft

Plik: wscntfy.exe

Ocena bezpieczeństwa: 1

To znalazłem a tłumaczył automat.Mniej więcej zrozumiale-

“Wscntfy.exe” to W indows C EZPIECZEŃSTWO S wejść o N t i fy aplikacji, wprowadzone w systemie Windows XP Service Pack 2. Wyświetla ikony informujące o stanie aktualizacji systemu Windows, antywirusowe i firewall. http://www.neuber.com/taskmanager/proce … y.exe.html

wscntfy.exe może być wyłączona, przechodząc do “Usługi” i wyłączenie Centrum zabezpieczeń (nie jest to recommented).

Usługa ta nie istnieje w systemie Windows Vista lub Windows 7! W tym przypadku “wscntfy.exe” może być trojan Rivarts.

Uwaga: wscntfy.exe plik znajduje się w folderze C: \ Windows \ System32. W innych przypadkach, wscntfy.exe jest wirus, spyware, trojan lub robak! Sprawdź to z Security Task Manager .

Ten proces może się pojawiać, jeśli nie masz antywirusa lub ma on nieaktualną bazę wirusów; jeśli masz wyłączonego firewall’a i/lub aktualizacje automatyczne.

wscntfy = Windows Security Center Notify = powiadomienia centrum zabezpieczeń systemu Windows

Ok wielkie dzieki Panowie :slight_smile: