Procesor - 100%; temperatura procesora 80*C, głośna praca

Witam,

mam pewien problem, a mianowicie:

Podczas normalnej pracy na komputerze, nie wykonując żadnych skomplikowanych czynności, użycie procesora wzrasta do 100%, wtedy komputer się zacina, zamula itp. Posiadam laptopa. Strasznie głośno chodzi wentylator, a mimo to komputer jest strasznie gorący (czasami nawet ponad 80*C). Format (z płyt recovery) NIC nie pomógł.

Laptop mojego znajomego (co prawda trochę lepszy od mojego - HP Compaq 6735s z systemem Vista Business) pracuje praktycznie bezdźwięcznie, nawet, jeżeli cały dzień jest włączony.

___

Mój sprzęt to laptop:

HP Compaq 6720s:

HDD 250GB

RAM 2GB

PROCESOR Intel Pentium Dual CPU T2390 @ 1.86GHz 1.87 GHz

WYŚWIETLACZ 15,4"

ZASILACZ był dołączony razem z komputerem.

SYSTEM Windows Vista Home Basic

___

W komputerze zainstalowane są (od początku) różne programy od producenta. Po formacie, jak po raz pierwszy uruchomiłem komputer to zaczęły się instalować te programy na nowo.

BARDZO proszę o pomoc!

Pozdrwiam

To, że głośno chodzi, nie oznacza że sprawnie działa. Napisałbym, że wręcz przeciwnie. Ja bym proponował oddać laptopa do specjalisty póki jeszcze się procesor nie spalił :wink:

wszysko wskazuje na wirus, jednak jeżeli miałeś formata-to nie jest wirus, to wdg. mnie wadliwy laptop i trzeba go oddać na gwarancje do serwisu.

a formatowałeś wszystkie partycje ?? bo aktualnie wirusy są na tyle inteligentne że nie znajdują sie tylko na partycji systemowej ale lęgną sie na innych partycjach, więc format tylko przykładowo dysku c:/ nie jest rozwiązaniem aby ich się pozbyć.

dlatego daj na początek log z HijackThis Instrukcja :arrow: viewtopic.php?f=16&t=36654

log dajesz na wklej.org lub wklej.eu a w poście Pokażesz tylko link

Formatowałem wszystkie partycje.

Log z HijackThis: http://wklej.org/id/108999/

PROSZĘ o pomoc!

Pozdrawiam

Mi jak przegrzewał się laptop to użyłem do tego odkurzacza. Co zrobiłem - odwróciłem laptop do góry nogami - tam są wywietrzniki i wyssałem kurz zalegający w nich - to samo zrobiłem z wylotem ciepłego powietrza tam też troszkę się przykurzył :slight_smile: Możesz spróbować, mi pomogło - tylko że ja po prostu kładłem go wszędzie - koc, dywan itp. po prostu sam wsysał kurz gdyż jak wiesz wiatraki są na spodzie :slight_smile: Teraz już uważam gdzie go kładę :slight_smile:

lepiej go rozkręcić…i dokladnie go wyczyścić.

Wkleiłem logi - może ktoś mi pomóc?

log jest czysty

tak jak tobie radzono, wyczyść sprzęt, napisz jeszcze jaki proces tobie zużywa najwięcej procesora i ile procent ??

Gdy komputer się nie zamula, proces dwm.exe zużywa 2, 3 lub 5%. Jak procesor dochodzi do 100%, proces dwm.exe zużywa od 15 do 30%…

Dodane 22.06.2009 (Pn) 14:08

Przedmuchałem wszystkie otwory i szparki w komputerze sprężonym powietrzem, zużyłem na ten cel chyba z pół opakowania, ale: POMOGŁO :wink:

Komputer pracuje cichutko, właśnie przed chwilą wentylator się całkowicie wyłączył. Dzięki.

Podobnie ja miałam ze swoim laptopem HP Pavilion dv6000. Wentylator ciężko pracował i głośno nawet wtedy kiedy nic nie robiłam. Wyczyściłam otworki odkurzaczem, zainstalowałam system od nowa i nawet wgrałam nowy BIOS. W moim przypadku niestety to nic nie pomogło. Musiałam oddać lapka do serwisu HP. Wymienili cały układ chłodzący :slight_smile: Teraz rzeczywiście też nie będę kładła np. na łóżku laptopa, bo kurz może się wessać i zaburzyć pracę komputera. :slight_smile: