Procesor 1000Mhz płyta działa z 750Mhz

Witam,

mam płytę główna PC CHIPS M807 (KZ7V2 chyba cos takiego).

Dotychczas miałem w niej durona 700Mhz, lecz niedawno kupiłem Athlona 1000Mhz. Po wsadzeniu do płyty głównej procesora działa ona z prędkościa 750Mhz- tyle pokazuje BIOS i program CPU-Z, chociaż na obudowie pisze, iż jest to na pewno procesor 1000Mhz.

CO robić, może trzeba coś poustawiać w BIOSIE??

Proszę o rady.

ustawione jest inne fsb dla proca (za pośrednictwem albo zworki albo ustawień biosu) - zmień z 100Mhz na 133Mhz.

danybany , mnożnik powinien być ustawiony na: x7.5 przy FSB 133MHz.

Mnożnik ma dobrze ustawiony. Tylko czy pamiątki pójdą na 133 MHz.:mrgreen:

Pamięci do dwie kości 133mhz DIMM SDRAM 256MB

Masz odpowiedź nie ustawisz, bo pamięci przy wyższym FSB, nie będą chodzić jak są to sdr, gdyby to było ddr, to byś ustawił brz problemu, wiem, bo na swoim kompie starym którego już nie mam, miałem taki problem.

Tutaj się nie zgodzę.

Posiadam płytę główną (jak w podpisie), która posiada złącza zarówno na pamięć DDR i SDR. Kiedyś miałem 768MB RAM pamięci SDR PC133MHz, przy procesorze (w podpisie), który miał ustawione FSB 133MHz, a mnożnik x13.5 - wszystko działało w jak najlepszym porządku.

Obecnie posiadam ten sam procesor, tylko, że pamięć 1GB DDR PC266MHz - również wszystko działa w jak najlepszym porządku.

Ja też miałem SDR PC133MHz ale przy Athlonie XP 2000+ 1.66 GHz FSB 133MHz mnożnik x12.5 na płycie głównej ECS K7VMM i wszystko działało bez problemu, potem wsadziłem 2x512MB DDR Kingmax CL3 400MHz ale pracujące na 266MHz bo płyta tylko na to pozwalała i też wszystko działało bez problemu.

Ha, no to sorry, że wprowadziłem w błąd. Bo u mnie był taki problem, to myślałem, że w każdym tak jest.

Szukałem w BIOSIE i nic nie znalazłem.

Gdzie jest ta opcja którą mogę zwiększyć z 100mhz na 133mhz ???

może znajdować się na płycie głównej w postaci zworek :stuck_out_tongue: ale tych raczej byś nie przestawił… co to za płyta główna ??

Jak nie ma w biosie to trzeba szukać zworki na płycie głównej od FSB, pomocna może być instrukcja obsługi płyty głównej.

albo przełączników DIP-Switch (takie białe ponumerowane przełączniki w niebieskiej obudowie na mobo).

To moja płyta główna:

http://www.motherboard.cz/mb/pcchips/M807.htm