Procesor 2 rdzeniowy lepszy od jedno rdzeniowego P4 2.8 GHz HT, jaki?

Witam.

 

Jaki jest procesor lepszy / szybszy / wydajniejszy od:

Pentium 4 HT 2.8C 2800 MHz 512 KB 800 MHz 14× 1.475/1.525 V 69.7 W Socket 478 21 maja 2003 RK80532PG072512

Może mieć mniejsze taktowanie (minimalne jakie ?). Ale żeby był dwurdzeniowy i najlepiej 2 wątki na rdzeń ale niekoniecznie.

 

Jednym słowem wydajniejszy od tego jedno rdzeniowego co podałem wyżej.

 

Mam zamiar kupić, złożyć najtańszym kosztem PC’ta i szukam lepszego procka od tego co podałem (wydajniejszego lub na równi ale dwu rdzeniowego).

 

Jakieś propozycję, bo nie mogę znaleźć “porównywarki” wydajności procesorów jakich dotąd stworzono…

Nie wiem czy są jakieś dwurdzeniowce na ten socket, według mnie to i tak absolutnie nieopłacalne bo ta platforma jest martwa od wielu lat. poszukaj przynajmniej jakiegoś używanego Core 2 Duo + płyta główna + 2 lub 4 GB RAM.

Ile możesz maksymalnie wydać?

Chyba nie rozumiecie o co pytam, nie pytam o socket

 

"Jaki procesor jest lepszy lub na równi od tego co podałem, bez względu na socket ale żeby miał 2 rdzenie… (czyli: model, taktowanie na rdzeń i ile wątków) "

 

Czy mam to jeszcze bardziej łopatologicznie napisać ?? np.

 

Procesor dwu rdzeniowy (z jednym wątkiem na rdzeń) lepszy od jedno rdzeniowego z opisu to: ??? od najniższej 

Procesor dwu rdzeniowy (z dwoma wątkami na rdzeń) lepszy od jedno rdzeniowego z opisu to: ??? od najniższej 

 

albo jeszcze inaczej, np.

 

Procesor 2 rdzeniowy z jednym wątkiem na rdzeń o taktowaniu 1.5 GHz będzie lepszy od tego co podałem w pierwszym poście: jakie parametry ??

Procesor 2 rdzeniowy z dwoma wątkami na rdzeń o taktowaniu 1.5 GHz będzie lepszy od tego co podałem w pierwszym poście: jakie parametry ??

 

PS. Nie pytam o procki Haswell, Ivy Bridge, Sandy Bridge itp. lecz bardziej o Core 2 Duo, a jak kogoś tak boli cena ile mogę wydać to do 200zł za składany PC (procek z chłodzeniem, 1GB DDR2, dysk - niekoniecznie, chyba że będzie sata, mobo z wbudowana grafiką oczywiście) - reasumując jednostka lepsza niż ta która mam w sygnaturze, zwłaszcza procek i ram (typ a nie ilość ram’ów).

 

Pozdrawiam, czytających ze zrozumieniem, czy jakoś tak… xD xD

można ci dobrać sprzęt i za 5000zł, ktoś pyta o możliwości finansowe nie dlatego że go coś boli tylko nie wie jakie części może ci proponować, bądź milszy i takie informacje podaje się w pierwszym poście a ktoś cię musi ciągnąć za język

 

Jeśli chcesz zmienić procesor na dwurdzeniowy to będzie musiał wymienić też płytę główną.

 

Dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 2GHz będzie wydajniejszy od tego co masz, ale zależy w jakich aplikacjach, muszą one wykorzystywać 2 rdzenie.

Watki to inna sprawa zależy z jakich aplikacji korzystasz.

Nie pytam co mam wymienić itp. a o procesor…

 

Co do aplikacji co o tym wiem itp. Sam np. Win XP wspiera wielordzeniowe procesory. Nowsze aplikacje też, zwłaszcza te bardziej popularne. Nie korzystam z programów sprzed 10 lat. Bądźmy poważni, ale owszem, są jeszcze takie które nie wspierają wielu rdzeni.

 

Ostatecznie pytam (bo znak zapytania świadczy o czymś, nieprawdaż ?):

 

Procesor 2 rdzeniowy z taktowaniem 1.5 GHz lub 1.8 GHz i jednym wątkiem na rdzeń będzie lepszy od tego procka co podałem (jeśli będzie, w skali od 0 do 100% - o ile % mniej więcej) przy wykorzystaniu wyłącznie, aplikacji które wspierają wiele rdzeni i wielowątkowość ?

 

Tyczy się to do działania, jak chcesz wiedzieć: systemu XP, przeglądarka (tak wiem reszta podzespołów jak RAM i Grafika, Dysk ma też znaczenie ale pytam o procesor !)

 

 

Jak bym chciał dobrać sprzęt pisał bym o czymś innym i rozpisał się znacznie więcej jeśli trzeba, a wspomniałem jedynie o planach zakupu takiej jednostki lecz post się tyczy pytaniem o różnice procesorów.

A było trzeba to dać w innym dziale… eh.

 

Pozdrawiam i " polecam poszerzyć perspektywę punktu widzenia " xD xD jeśli wiesz o czym pisze, aby uniknąć pewnych niedorozumień z innymi userami.

Jak dla mnie jaki byś nie wybrał i tak będzie lepszy od 1 rdzeniowego Pentiuma 4 z ~2003 roku.