Procesor 2 rdzeniowy lepszy od jedno rdzeniowego P4 2.8 GHz HT, jaki?


(I4rock) #1

Witam.

 

Jaki jest procesor lepszy / szybszy / wydajniejszy od:

Pentium 4 HT 2.8C 2800 MHz 512 KB 800 MHz 14× 1.475/1.525 V 69.7 W Socket 478 21 maja 2003 RK80532PG072512

Może mieć mniejsze taktowanie (minimalne jakie ?). Ale żeby był dwurdzeniowy i najlepiej 2 wątki na rdzeń ale niekoniecznie.

 

Jednym słowem wydajniejszy od tego jedno rdzeniowego co podałem wyżej.

 

Mam zamiar kupić, złożyć najtańszym kosztem PC'ta i szukam lepszego procka od tego co podałem (wydajniejszego lub na równi ale dwu rdzeniowego).

 

Jakieś propozycję, bo nie mogę znaleźć "porównywarki" wydajności procesorów jakich dotąd stworzono....


(Osimaru) #2

Nie wiem czy są jakieś dwurdzeniowce na ten socket, według mnie to i tak absolutnie nieopłacalne bo ta platforma jest martwa od wielu lat. poszukaj przynajmniej jakiegoś używanego Core 2 Duo + płyta główna + 2 lub 4 GB RAM.


(Goldeneyee4) #3

Ile możesz maksymalnie wydać?


(I4rock) #4

Chyba nie rozumiecie o co pytam, nie pytam o socket

 

"Jaki procesor jest lepszy lub na równi od tego co podałem, bez względu na socket ale żeby miał 2 rdzenie… (czyli: model, taktowanie na rdzeń i ile wątków) "

 

Czy mam to jeszcze bardziej łopatologicznie napisać ?? np.

 

Procesor dwu rdzeniowy (z jednym wątkiem na rdzeń) lepszy od jedno rdzeniowego z opisu to: ??? od najniższej 

Procesor dwu rdzeniowy (z dwoma wątkami na rdzeń) lepszy od jedno rdzeniowego z opisu to: ??? od najniższej 

 

albo jeszcze inaczej, np.

 

Procesor 2 rdzeniowy z jednym wątkiem na rdzeń o taktowaniu 1.5 GHz będzie lepszy od tego co podałem w pierwszym poście: jakie parametry ??

Procesor 2 rdzeniowy z dwoma wątkami na rdzeń o taktowaniu 1.5 GHz będzie lepszy od tego co podałem w pierwszym poście: jakie parametry ??

 

PS. Nie pytam o procki Haswell, Ivy Bridge, Sandy Bridge itp. lecz bardziej o Core 2 Duo, a jak kogoś tak boli cena ile mogę wydać to do 200zł za składany PC (procek z chłodzeniem, 1GB DDR2, dysk - niekoniecznie, chyba że będzie sata, mobo z wbudowana grafiką oczywiście) - reasumując jednostka lepsza niż ta która mam w sygnaturze, zwłaszcza procek i ram (typ a nie ilość ram’ów).

 

Pozdrawiam, czytających ze zrozumieniem, czy jakoś tak… xD xD


(bart86) #5

można ci dobrać sprzęt i za 5000zł, ktoś pyta o możliwości finansowe nie dlatego że go coś boli tylko nie wie jakie części może ci proponować, bądź milszy i takie informacje podaje się w pierwszym poście a ktoś cię musi ciągnąć za język

 

Jeśli chcesz zmienić procesor na dwurdzeniowy to będzie musiał wymienić też płytę główną.

 

Dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 2GHz będzie wydajniejszy od tego co masz, ale zależy w jakich aplikacjach, muszą one wykorzystywać 2 rdzenie.

Watki to inna sprawa zależy z jakich aplikacji korzystasz.


(I4rock) #6

Nie pytam co mam wymienić itp. a o procesor…

 

Co do aplikacji co o tym wiem itp. Sam np. Win XP wspiera wielordzeniowe procesory. Nowsze aplikacje też, zwłaszcza te bardziej popularne. Nie korzystam z programów sprzed 10 lat. Bądźmy poważni, ale owszem, są jeszcze takie które nie wspierają wielu rdzeni.

 

Ostatecznie pytam (bo znak zapytania świadczy o czymś, nieprawdaż ?):

 

Procesor 2 rdzeniowy z taktowaniem 1.5 GHz lub 1.8 GHz i jednym wątkiem na rdzeń będzie lepszy od tego procka co podałem (jeśli będzie, w skali od 0 do 100% - o ile % mniej więcej) przy wykorzystaniu wyłącznie, aplikacji które wspierają wiele rdzeni i wielowątkowość ?

 

Tyczy się to do działania, jak chcesz wiedzieć: systemu XP, przeglądarka (tak wiem reszta podzespołów jak RAM i Grafika, Dysk ma też znaczenie ale pytam o procesor !)

 

 

Jak bym chciał dobrać sprzęt pisał bym o czymś innym i rozpisał się znacznie więcej jeśli trzeba, a wspomniałem jedynie o planach zakupu takiej jednostki lecz post się tyczy pytaniem o różnice procesorów.

A było trzeba to dać w innym dziale… eh.

 

Pozdrawiam i " polecam poszerzyć perspektywę punktu widzenia " xD xD jeśli wiesz o czym pisze, aby uniknąć pewnych niedorozumień z innymi userami.


(CrisPL) #7

Jak dla mnie jaki byś nie wybrał i tak będzie lepszy od 1 rdzeniowego Pentiuma 4 z ~2003 roku.