Procesor 32 czy 64-bitowy?

Witam!

Z racji tego, że niedługo będziemy składali nowego kompa zwracam się do was z pytaniem:

Jaki procesor się opłaca bardziej? 32 czy 64-bitowy? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Oczywiście, że 64 bitowy. Zresztą chyba tylko takie teraz są. Pytanie powinno raczej brzmieć jaki system - też 64 bitowy, ale powinieneś mieć do niego 4gb ram.

No to wezmę Windows 7 64bit a ram też się da załatwić. A XP x64 już nie ma na półkach sklepowych?

Nawet jeśli by był to nie warto go kupować, bo jest przestarzały i mniej wydajny od Siódemki.

Co prwada to prawda, młody nie jest, ale z tego co u kolegi na VPC patrzylem to będzie mi się zdeka trudniej przyzwyczaić. A gry bęą lepiej chodziły na x64? Np. The Sims3?

Tak, nowe gry chodzą bez problemów.

O, to dobrze. Ja zawsze myślałem, że x64 to systemy do serwerów :smiley: . A tu nieee. A więcej niż 4GB pójdzie?

Windows 7 Home Premium obsługuje do 16 GB ramu (wersja 64-bitowa)

Windows 7 Professional obsługuje do 192 GB ramu (wersja 64-bitowa)

:wink:

Tak.

Do 128 gb pójdzie(ograniczenia nałozone przez M$)

No to chyba wezmę W7 HP, w końcu po co mi Professional. Chociaż wersja Pro ma XP Mode ale się jeszcze zastanowię. Wszystkim dziękuję za pomoc.

Procesorów tylko 32 bitowych nie ma już na rynku.

Po co Ci XP Mode - instalujesz VirtualBoxa i masz niemal to samo, a nawet szybsze w działaniu.

Do instalacji xp na virtualboksie potrzebujesz dodatkowej licencji na Windowsa.

XP to ja bym miał ze starego komputera ale to niestety OEM, czyli o legalnej aktywacji mogę chyba zapomnieć :frowning: .