Procesor 3Ghz 20% obciążenia i 50 C


(Ugresia) #1

witam

rok temu wymieniłem procesor razem z płytą główną (Intel 3Ghz) P4 ale dzisiaj coś się stało że procesor osiąga 50 C może to konflikt czegoś ale nie sądze. wiatrak działa w technologi smart fan


(Grzesiek1) #2

Też mam taki i mam nieraz 56 C chwilami jak strasznie mocno go obciąże to miałem 60 C ale w ogóle to jaj teraz mam obudowe otwartą i mam 40 C :smiley:


(Zbych ) #3

Dla tego procesora i pewnie chłodzenie box (fabryczne) to i tak masz temperature w normie i w miare niską , mój na box chłodzeniu i zamknietej obudowie pod sporym obciążeniem dochodził do 70 stopni , w tej chwili mam bude otwartą z jednej strony, wentylator wymieniony na dość porządny a i tak temperatura w stresie nieraz dochodzi do 54 stopni , nie masz sie co martwić temperatura normalna.


(Grzesiek1) #4

70 C to dużo słyszałem że przy 74 C procek sie spalić moze


(lazikar) #5

Wystarczy przeczyscić wiatrak i radiator na procesorze i wymienic paste.


(JNJN) #6

Zastosuj również jeśli nie masz założony. największy wentyl jaki wejdzie do budy na tył aby wyciągał nagrzane powietrze z budy,można również dołożyć z przodu wentyl aby wtłaczał powietrze do budy - zastosuj wentyle z automatyczną regulacją obrotów.


(Ugresia) #7

:o wiatrak czyściłem gorzej z pastą termoprzewodzącą


(lazikar) #8

Jak nie wiesz jak zdjąć radiator to lepiej sam się za to nie zabieraj.


(system) #9

Pentium 4 ma to do siebie, że wydziela ogromne ilości ciepła. Mój z seryjnym chłodzeniem pod dużym obciążeniem dochodzi do 62 stopni (na zamkniętej obudowie, na zdjętej ma do 58 stopni). Mam zamiar zamontować wentyl 80x80 mm odsysający nagrzane powietrze z obudowy zobaczymy co wtedy będzie. Poza tym przy 74 stopniach palą się athlony, nie pentiumy - te stają się naprawdę niebezpieczne dopiero przy 80 (domyślnie BIOS jest ustawiony by zrestartować komputer przy 85).


(Zonkishi16) #10

czlowieku skoncz herezje glosic!!

to moj atlonik gdy mial rozwalony wiatrak to temp dochodzila

do 80:mrgreen:

a przy 83-84 sie restartowal komp :shock:

no chyba ze mam jakiegos mega wytzymalego procka :o :twisted:


(:: MARIO ::) #11

ja w specyfikacji swojego A64 mam, ze temp. w ktorej moze ulec uszkodzeniu to 70*C, a dolecialem nim do 66*C i jest caly i ma sie dobrze :slight_smile:


(system) #12

Mam pytanie odnośnie temperatury, ale w drugą stronę:

Po wymianie chłodzenia i dołożeniu wiatraka odprowadzającego powietrze z budy w Windowsie bez obciążenia mam temperaturę procka 36 stopni a płyty głównej 30 stopni. Słyszałem od kogoś, że przy zbyt niskiej temperaturze komp również może ulec uszkodzeniu. Czy to prawda?


(:: MARIO ::) #13

pewnie tak, mysle, ze jakies -190 moglo by go uszkodzic :wink:


(JNJN) #14

Z reguły minimalna temperatura pracy procka to 0 stopni.

Najlepiej by było jak temperatura otoczenia i komp i reszta ma temperaturę pokojową około 18 do 20 stopni.


(chrucik) #15

Żeby mieć temp. 20* to trzeba mieć dobry wodny cooler !!


(Dod) #16

vvenomm : e tam :stuck_out_tongue: ja mam 29C tyle że na płycie głównej :smiley: no ale mam :smiley:

:: MARIO :: : -190 ? hmm no nie wiem wydaje mi się że więcej, za czasów 2 ghz był filmik jak ktoś podkręcił procka na 4,67ghz chyba jakoś tak, chłodzony był azotem ale temperatury nie pamiętam dokładnie.Wydaje mi się że było więcej niż -190