Procesor 3Ghz 20% obciążenia i 50 C

witam

rok temu wymieniłem procesor razem z płytą główną (Intel 3Ghz) P4 ale dzisiaj coś się stało że procesor osiąga 50 C może to konflikt czegoś ale nie sądze. wiatrak działa w technologi smart fan

Też mam taki i mam nieraz 56 C chwilami jak strasznie mocno go obciąże to miałem 60 C ale w ogóle to jaj teraz mam obudowe otwartą i mam 40 C :smiley:

Dla tego procesora i pewnie chłodzenie box (fabryczne) to i tak masz temperature w normie i w miare niską , mój na box chłodzeniu i zamknietej obudowie pod sporym obciążeniem dochodził do 70 stopni , w tej chwili mam bude otwartą z jednej strony, wentylator wymieniony na dość porządny a i tak temperatura w stresie nieraz dochodzi do 54 stopni , nie masz sie co martwić temperatura normalna.

70 C to dużo słyszałem że przy 74 C procek sie spalić moze

Wystarczy przeczyscić wiatrak i radiator na procesorze i wymienic paste.

Zastosuj również jeśli nie masz założony. największy wentyl jaki wejdzie do budy na tył aby wyciągał nagrzane powietrze z budy,można również dołożyć z przodu wentyl aby wtłaczał powietrze do budy - zastosuj wentyle z automatyczną regulacją obrotów.

:o wiatrak czyściłem gorzej z pastą termoprzewodzącą

Jak nie wiesz jak zdjąć radiator to lepiej sam się za to nie zabieraj.

Pentium 4 ma to do siebie, że wydziela ogromne ilości ciepła. Mój z seryjnym chłodzeniem pod dużym obciążeniem dochodzi do 62 stopni (na zamkniętej obudowie, na zdjętej ma do 58 stopni). Mam zamiar zamontować wentyl 80x80 mm odsysający nagrzane powietrze z obudowy zobaczymy co wtedy będzie. Poza tym przy 74 stopniach palą się athlony, nie pentiumy - te stają się naprawdę niebezpieczne dopiero przy 80 (domyślnie BIOS jest ustawiony by zrestartować komputer przy 85).

czlowieku skoncz herezje glosic!!

to moj atlonik gdy mial rozwalony wiatrak to temp dochodzila

do 80:mrgreen:

a przy 83-84 sie restartowal komp :shock:

no chyba ze mam jakiegos mega wytzymalego procka :o :twisted:

ja w specyfikacji swojego A64 mam, ze temp. w ktorej moze ulec uszkodzeniu to 70*C, a dolecialem nim do 66*C i jest caly i ma sie dobrze :slight_smile:

Mam pytanie odnośnie temperatury, ale w drugą stronę:

Po wymianie chłodzenia i dołożeniu wiatraka odprowadzającego powietrze z budy w Windowsie bez obciążenia mam temperaturę procka 36 stopni a płyty głównej 30 stopni. Słyszałem od kogoś, że przy zbyt niskiej temperaturze komp również może ulec uszkodzeniu. Czy to prawda?

pewnie tak, mysle, ze jakies -190 moglo by go uszkodzic :wink:

Z reguły minimalna temperatura pracy procka to 0 stopni.

Najlepiej by było jak temperatura otoczenia i komp i reszta ma temperaturę pokojową około 18 do 20 stopni.

Żeby mieć temp. 20* to trzeba mieć dobry wodny cooler !!

vvenomm : e tam :stuck_out_tongue: ja mam 29C tyle że na płycie głównej :smiley: no ale mam :smiley:

:: MARIO :: : -190 ? hmm no nie wiem wydaje mi się że więcej, za czasów 2 ghz był filmik jak ktoś podkręcił procka na 4,67ghz chyba jakoś tak, chłodzony był azotem ale temperatury nie pamiętam dokładnie.Wydaje mi się że było więcej niż -190