Procesor 64-bitowy czy 32 bitowy

(Devicet) #1

Witam

ostatnio podczas uruchamiania komputera podczas ładowania sterowników dysków itp. rzuciła mi się w oko napis 64bit

Pomyślałem że chodzi o procesor

i tu nasuwa się pytanie czy mam procesor 32 bitowy czy 64bitowy?

SS 2dukch.jpg

Posiadam obecnie Windows XP 32 bit

Lecz niedawno kupiłem nowy komputer i myślę nad kupnem Windows 7 64 bit lub 32bit zależy jaki procesor mam...

Czy na takim sprzęcie będzie ładnie chodził Windows 7 ?

Przepraszam że temat jest taki mieszany

(Michal Kolatek) #2

Obsługuje 32 i 64 bity. System masz 32 bitowy to programów pod 64 bity nie zainstalujesz, ale jak masz chęć zmiany systemu to możesz bez problemu instalować wer 64 bitową.

(Mrylec) #3

Może Ci trochę ramu brakować, bo 64bitowy system bierze trochę więcej niż 32. Moja 7 64 po miesiącu używania na starcie bierze 1.8gb wiec te 4gb to jest takie minimum.. ;]

(kuboludek100) #4

A poza tym grafika... Wymień sobie kartę graficzną, kosztuje 300 zł (taka półka średnio-niższa), a zawsze to inaczej chodzi.

(freedom) #5

U mnie po prawie roku, na start zżera ~1,1GB. Tylko co z tego? System dostosowuje zużycie do ilości dostępnej pamięci, 2GB dla Windowsa 7 jest wystarczające, a w przyszłości kolega może pomyśleć o drugiej kostce 2GB RAM, DDR3 to obecnie groszowe sprawy.

(Devicet) #6

Czyli jakbym chciał kupić 7 to musiałbym dołożyć więcej RAMU i kupić lepszą kartę graficzną

Edit:

Gdzieś prawie po roku mogę dopiero dołożyć więcej Ramu?

(freedom) #7

Z tego co wiem, seria GF6xxx posiada oficjalne wsparcie dla Windows 7, więc jeśli nie grasz, powinna spokojnie wystarczyć.

Używałem szmat czasu Windowsa 7 na sprzęcie Sempron 2300+ @ 1,9GHz (socket A), 1,25GB RAM DDR, GF 2MX400 (później GF 6200 z Aero Glass) i naprawdę nie było wielkiej tragedii :wink:

Pamięć możesz dołożyć w każdym momencie, 2GB DDR3 to obecnie koszt 35-40zł. Dlatego lepiej weź od razu system x64, przyda się na przyszłość.

(Devicet) #8

Dzięki za pomoc