Procesor a fps

Witam mam takie pytanie, posiadam athlona x2 240, oraz zintegrowana kartę graficzna, do tego zasilacz ( nie najlepszy) incore 450w, i w cs 1.6 mam 100 fps prawie zawsze, i moje pytanie brzmi , czy jakbym minimalnie podkrecil procka tak bezpiecznie o troche to byloby lepiej z fps czy raczej nie warto??

Nie wiele, a przy takim zasilaczu takiech rzeczy się nie tyka, a skoro grasz tylko w CS’a to nie widzę potrzeby posiadania więcej niż 100 fpsów.

Dlaczego takich rzeczy się nie tyka??? ze jest nie najlepszy to nie oznacza ze sie nie tyka, przy tym procku i zintegrowanej karcie nawet przy nie markowym zasilaczu 450 w powinno być ok .słyszałem że są granice gdzie mozna bezpiecznie podkrecac itp .

A jak Ci się spali pc to ktoś z forum napisze “a nie mówiłem”, dlatego się nie tyka przy niemarkowym zasilaczu. Co do 100fps to jest to wystarczająco. Więcej uzyskasz wpisując “developer 1” i “fps_max 999” i wtedy zobaczysz ile faktycznie twój procesor potrafi wyciągnąć fps. Jednak nie ma sensu mieć dużo więcej niż 100 bo wtedy gra wolniej “chodzi”, w dodatku przy dynamicznych akcjach będziesz miał spadek fps i lag graficzny, dlatego lepiej mieć STAŁE 100fps niż co chwilę skaczące do 800fps:P

Nie chodzi o moc jaką ma, może mieć i 2kW, ale podzespoły takich zasilaczy to najtańszy szajs jaki możesz dostać, w takich zasilaczach oszczędza się na wszystkim. Tym się różni zasilacz z “czarnej listy” nie trzymający napięć i stabilnej pracy. W CS’ie każdy serwer ma ustawiony standardowo max 100 FPS’ów i dlatego nie ma sensu by się bawić tym.

Akurat to nieprawda. Coraz więcej serwerów jest z sys_ticrate pozwalającym na 1000fps z serwera wyciągnąć. Ale nie chodzi o to ile ma serwer, tylko ile ma klient. Oczywiście im więcej ma serwer tym lepiej bo gra płynniejsza może być, jednak przy 1000fps serwera są problemy z konfiguracją. Tak samo jak będziesz miał u siebie w cs więcej niż np 200 fps (już nie pamiętam dokładnie) to gra ci zwolni. Dlatego najlepiej mieć stałe 100fps i cieszyć się grą.