Procesor AMD FM2(+) - który wybrać?

Witam!

 

Ostatnio wysiadła mi płyta gdzie był procesor Intel Celeron G530. I teraz planuję nowy zakup.

 

I mam takie możliwości:

 

AMD A4-7300 lub AMD A6-6420K.

 

Tyle, że A4 i ten A6 są tak samo wydajne, lecz A6 jest starszy lecz ma odblokowany mnożnik co pozwoli go ładnie podkręcić. Oczywiście do tego płyta główna. Planuję zakupić Asrock FM2A88M-HD+ który jest pod A88X.

 

Pytanie brzmi… Który jednak z TYCH procesorów wybrać? 

 

Drugie pytanie… Jak oba, czyli A4 oraz A6 po OC będzie wyglądał wydajnościowo przy G530?

 

Może polecacie inną płytę do 200zł pod FM2+?

 

Na pytanie czemu nie Intel, np. G3220 to prosta odpowiedź. Wydajność prawdopodobnie po OC u AMD nie odbiega od Intela… Do tego potrzebuję jeszcze mieć układ graficzny który w miarę w miarę uciągnie grafikę.

 

Chyba, że rzeczywiście uważacie, że G3220 to faktycznie dużo wydajniejszy układ… Ale i tak proszę o odpowiedzi

Do czego ma być komputer? Tylko internet?

Żaden z nich. Chyba że to zestaw do biura po taniości.

 

G3420 + ASRock H97 Anniversary i możesz sobie z czasem wsadzić tam nawet i7.

Do gier i grafiki (mam dysk SSD, mam 6GB DDR3, HD5770 [uszkodzona, ale działa - za kilka miesięcy będzie nowa karta])

 

I jeszcze jak możecie powiedzieć wydajnościowo jaka różnica będzie [wystarczą procenty w stosunku do G530]

 

[komplet do 400zł w techplanet]

Średnio ponad 40 % na korzyść G3420.

To mogę wziąć

 

A4 7300 lub A6 6420K z Asrock FM2A88M-HD+

 

lub

 

G3220 (nie nie G3420) z:

http://techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/asrock-b85m-dgs-intel-b85-lga1150-box,51519.html

http://techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/asrock-h81m-hds-intel-h81-lga1150-box,39848.html

http://techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/asrock-h81-pro-btc-intel-h81-lga1150-box,41997.html

 

Gdzie jestem bardziej nastawiony na tę pierwszą ze względu na zabezpieczenia na przepięcia [platforma MSI nauczyła mnie, że przepięcia naprawdę istnieją :)]

 

I taki zestaw będzie wydajniejszy od 6420K po OC?

Do gier i grafiki żaden z tych procesów.

Aj bzdury Pan Kolega opowiada, zależy jakie gry. Nie mam zbytnio czasu na nie, a obecnie w lapku mam T9600, który jako procesor spełnia wszystkie moje wymagania. Ale skoro twierdzicie, że Intel i tak będzie wydajniejszy od AMD po OC, to wezmę G3220. Dla jednego gry oznaczają produkcje nowe na pełnych detalach, dla innego to tytuły sprzed kilku lat na średnio-wysokich detalach.

 

Więc podsumowując, G3220 z jedną z tych płyt to będzie tani zestaw ale solidny?

A teraz pytanie dlaczego to co miałeś poszło z dymem, a karta 5770 uszkodzona. Jaki masz zasilacz?

Ano miałem dziwne problemy z wydajnością karty, gry się zacinały, programy też. Zasilacz jakie miałem… Ojjj dokładnego modelu nie podam, ale na pewno Forton 450W. Więc wczoraj pożyczyłem od kolegi jakieś no-name 600W, bodajże Feel II. Wsadziłem i komputer się ładnie uruchomił, a że była to godzina po 22 to sprawdziłem jedynie wydajność karty. Te same problemy… Dzisiaj chcę włączyć komputer i ■■■■… Nie uruchamia się… Okazało się, że zasilacz się spalił w nocy.

 

Nie wiem jakim cudem, ale się po prostu spalił i pociągnął płytę ze sobą. A co do karty… Testowałem na innej platformie i też są zacinki, bios znajomy w niej zmienił i to samo, sterowniki różne, systemy też… 

 

Dysk, RAM i G530 ocalił się, no i się okazało że Forton dalej jest dobry ;]

Napisałeś tylko gry czyli bardzo ogólnie muszę brać pod uwagę wszystkie tytuły.

Przed podlaczeniem zasilacza, warto zapoznac sie z lista zasilaczy(PSU).

Znam listę zasilaczy, tyle że na forach jest czasem nawet podawane “podłącz na chwilę jakis inny zasilacz i sprawdź” więc to zrobiłem. Kto by przypuszczał, że wyłączony komputer się spali?

 

Zwłaszcza, że wszystko było podłączone do listy antyprzepięciowej. 

Listwa przed zasilaczem nie uchroni tylko przed przeciążeniem z sieci.

Albo twoja instalacja elektryczna jest na tyle niestabilna, że nawet dobry zasilacz jak fortron sobie nie radzi.

Na forach masz słowo klucz - MARKOWY zasilacz.