Procesor amd

mam płyte główną ktura ma amd sempron czy to oznacza że każdy procek firmy amd może mi na nią wejść prosze o odpowiedż

Nie, podaj model płyty. Jak jego nie znasz, to uruchom Everesta Ultimate. Z sekcji Komputer->Podsumowanie, spisz model płyty głównej.

NF7-S/NF7,NF7-V (nVIDIA-nFORCE2) chipset nFORCE Ultra 400 patrzyłem przez cpu-z

Lista procesorów Semprom: http://www.abit.com.tw/cpu-support-list … ron462.htm

Ze strony Abita:

Czyli wszystkie procesory na Socket A pracujące z maksymalnym FSB=333MHz

Przed zmianą procesora, koniecznie sprawdź wersję Biosu i czy obsłuż ona ten procesor. W razie czego zrób najpierw jego aktualizację.

Socket A - chyba najstarsze Atchlon 2000,2400+Semprony

Musisz zobaczyc jakie gniazdo ma płyta i ewentualnie uaktualnic BIOS

jest parę typów gniazd procków AMD,od rodzaju gniazda zależy,jaki procek w danej płycie da się zamontowac

Gniazda

Socket 754 - Sempron chyba od 2000 do 3100+,Athlon64 dla Socket 754 - obecnie nie wspierane

Socket 939 - specjalne wersje Sempronów,Athlon 64 3000+,pierwsze starsze dwurdzeniowce - też już niewspierane

Socket AM2,AM2+ - Phenom 64,Phenom FX i obecne dwurdzeniowce

niewspierane oznacza,że nie ma już nowych procków do tego typu gniazd,co oznacza,że jeśli masz płytę główną na Socket 754,albo 939,a chcesz czterordzeniowego Phenoma i tak musisz wymienic płytę,pamięc na DDR2 i kartę grafiki,bo w nowych konstrukcjach zamiast AGP jest już PCI-E

a w przyszłości będzie Socket AM3+

gawcio , Przypominam, że na forum należy pisać po polsku, dlatego proszę o poprawienie swojego posta. W przypadku zignorowania prośby, zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje.