Procesor bez wielkiego brata

ktores amd moze jest wolne od tego bandytyzmu? - https://en.wikipedia.org/wiki/Intel_Management_Engine

Wszystkie amd są od tego wolne… bo maja swój system https://en.m.wikipedia.org/wiki/AMD_Platform_Security_Processor :wink:
Jak chcesz bez to szukaj procesorów starszych niż 8 lat :wink:

Intel Management Engine mozna na stałe wyłączyc w procesorze

Ucz nas mistrzu! :star_struck:

Chyba o to mu chodziło https://hackaday.com/2020/06/16/disable-intels-backdoor-on-modern-hardware/
ale to tylko dla starszych model.

Słyszałem o tym, ale to nie jest udokumentowana funkcja i tak naprawdę nie wiadomo jak i czy działa naprawdę :wink:
@eimi swego czasu opisywał jeszcze proces nadpisanie części ime co dawało większa pewność, ale nadal są to metody raczej niedostępne normalnym użytkownikom i nie dające całkowitej pewności.

Za jakiś czas i w AMD coś znajdą od wielkiego brata :).

To nie bandytyzm, to skurwysyństwo.

Mechanizmy te nie służą do masowego szpiegowania jak się niektórym wydaje, ale do łatwego zarządzania wielkimi grupami desktopów w korpo oraz do usprawnienia działania mechanizmów DRM (tj, żebyś zamiast kupić program/film/utwór wynajmował go na danej platformie bez żadnej możliwości użytku poza tą sprecyzowaną w regulaminie usługi).

Przepraszam, ale nie napiszę Wam dokładnie jak to zrobić bo można łatwo posuć komputer. W wyedytowanym biosie należy zmienić kilka wpisów i wówczas blokuje się możliwość zdalnego połączenia. Zablokować cały ME nie można bo wówczas nie uruchomi się komputera bo ME startuje przed Systemem operacyjnym. Tak zwany drugi bios jak piszą w obecnych płytach nie istnieje. Procedura jest dla każdego biosu (płyty) inna. O działaniach ME piszą różne rzeczy, ale w większości to są “Miejskie legendy”. Zablokowanie na stałe komputera, czy śledzenie co oglądanie w internecie jest niemożliwe.

oczywiscie to usluga korporacyjna, wiadomo kto tu rzadzi nie jakies sluzby hehe NWO

Jest to rozwiązanie które ma redukować koszty obsługi IT oraz ograniczać prawa konsumenta (poprzez możliwość budowania lepszych mechanizmów DRM) w celu dalszego zwiększania zysków dostawców treści multimedialnych.

W sumie dokładnie to samo innymi słowami napisałem wyżej.