Procesor do 900zł

Witam!

Mam problem o tóż nie wiem jaki procesor będzie odpowiedni do gry,a konkretnie do cs go w którą gram już dłuższy czas.Ilość fpsów na obecnej konfiguracji komputera nie powala (Bo jest ich tylko 50).O to moje podzespoły.

Procesor : Pentium® Dual Core CPU E5700 3.00GHz bez możliwości podkręcenia.

Karta graficzna : NVIDIA GeForce GTS 450

Bardzo proszę o pomoc!

Jaką masz płytę główną, zasilanie i ile masz ramu?

Ramu posiadam 4 GB.

Płyta główna:

MSI G41M-P28 (MS-7592) (CPU 1)

Zasilacz:LC500H-12 500W

 

Tutaj by trzeba było wymienić wszystko.

Za 900zł dostaniesz:

 

Nowy zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W 175zł

Nowy GoodRam 1x8GB 1600Mhz 150zł

Używany Intel i5-2400 350zł

Nowa płyta główna 75zł

 

Resztę kasy odłóż, dozbieraj z dwie stówki i napisz jeszcze raz to dobierzemy grafikę.

 

Ok.Dzięki za rozpisanie co i jak.Na pewno wymienię,w swoim czasie.Możemy dobrać grafikę.Jeszcze pytanko : Ta i5 podniesie coś w wydajności gry?Wybacz,jeżeli moje pytanie wyda Ci się idiotyczne,ale moja wiedza ogólna na temat procesorów itp jest standardowo lub nawet mniejsza :slight_smile:

 

Oczywiście, szczególnie w takiej grze jak csgo.

Jeśli chodzi o grafikę to za około 400zł dostaniesz 7870, w nią bym celował.

Ewentualnie GTX 760 od Nvidii zamiennie.

 

Możesz jaśniej,jeśli chodzi o 7870?Podasz dokładnie nazwę lub link?A co do Gtxa to za drogi.

Wracając do Inet Cora i5 2400 - jeżeli był używany i jego cena jest naturalnie mniejsza,to jego wydajność lub żywotność spadła?

 

 

Proszę nie rób tego wolnego miejsca za postem bo koszmarnie to wygląda.

 

Proszę:

http://allegro.pl/karty-graficzne-pci-e-amd-radeon-13023?string=7870&bmatch=base-relevance-w2-ele-1-3-0819&order=qd

Wsio równo z jakiej firmy, bierz najtańszą jaką dostaniesz. Byleby sprawna była.

 

Nie i nie.

 

Bardzo Ci dziękuję za pomoc i rozpisanie tego wszystkiego.Mam do ciebie ostatnie pytanie : Czy porównując mój obecny zestaw,do tego który mi przygotowałeś,wydajność jak i płynność oraz same fpsy wzrosną wysoko,według Ciebie?Nie gram w samego csa,czasami pykam w wota i pytam się Ciebie,widząc że wiedzę posiadasz,czy także w tej grze będą duże różnice?Wybacz,że tak Cię męczę.A co do tego pustego miejsca,wybacz,nie zwróciłem na nie uwagi.

 

 

 

Wzrosną znacząco, nie mam pojęcia o ile bo to zależy od wielu czynników.

Będzie na pewno bardziej komfortowo w grze.

A co do płyty głównej,nie napisałeś jaką,czyli wziąć tą samą,tylko nową?Czy bardziej chodzi Ci o to,żebym kupił byle jaką za,wsio z jakiej firmy za 75 zł?Nie bardzo zrozumiałem.A czy według Ciebie jest jakaś znacząca różnica pomiędzy i5 4460 a i5 2400?Ponieważ pod komentarzami piszą że,ten i ten fajny tylko różnica 150 zł.A i co wymienić w pierwszej kolejności?

Dobrałem po prostu najtańszą jaka była by zmieścić się w budżecie.

i5-4460 potrzebuje innej i droższej płyty nie dając wielkich różnic wydajnościowych, więc opłacalniejszy będzie i5-2400.

Może być i taka:

http://allegro.pl/plyta-gowna-msi-ms-7728-core-i3-i5-i7-ddr3-s-1155-i6127914835.html

Ok,wiem już wszystko.Wielkie dzięki za pomoc i za poświecenie mi czasu.Pozdrawiam