Procesor do gier

(Neymarowski) #1

Witam

Chciałbym sobie kupić taki procesor : http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=4225172404

I pytanie czy jest on dobry ? Chodzi o to aby działały mi na nim najnowsze gry takie jak:

Battelfield 4 , Assassin Creed : Black Flag , FIFA 14 . Moja karta graficzna to : NIVIDIA GeForce GTX 650 Ti.

Czy procesor da radę takiej karcie graficznej ?

(_tommy_) #2

A czy czytasz czasem jakieś opisy procesorów?

Nie kupowałbym AMD do gier. Jak tak bardzo zależy Tobie na 4 rdzeniach to kup i5. Tylko, że w Twoim przypadku wiąże się to z wymianą płyty głównej.

Wg mnie to Intel nadaje się pod jednostkę pod gry.

Podaj resztę podzespołów bo doradzanie w ciemno jest dość uciążliwe.

(Montarowiec) #3

Amd bardziej są pod grafike co nie znaczy że są słabe do gier, ale lepsze są intel do gier

(Neymarowski) #4

Płyta główna  AsRock N68C-GS FX

(falcon89) #5

Lista obsługiwanych procesorów http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68C-GS%20FX/index.pl.asp?cat=CPU

(Nesiaa) #6

Róznica pomiędzy AMD a Itelem to zazwyczaj 15% w cenie i tyle samo co w wydajności. Od 1999 urzywam AMD i nigdy mnie nie zawiodły.

W zależności od portfela pokusiłabym się o :

AM3+ FX FD8140WMW8KGU 95W Bulldozer 3200MHz 2200MHz 2MBx4 8MB B2 All

Oczywiście rozwarz modernizacja całego komputera.

(_tommy_) #7

Nie wiedziałem że i3 jest gorszy od FXa 4-rdzeniowego  =D> 

Od kiedy są Intele z serii "i" to AMD się chowa. Teraz tylko Intele, ok są droższe ale są lepsze.

(Adek09) #8

Zakupiłem FX6350 6-cio rdzeniówkę i jestem zadowolony

(_tommy_) #9

Zależy kto co lubi. Osobiście dla mnie AMD jest daleko w tyle za Intelem. FXy nie są tak wydajne jak Intele. Nieważne jaki AMD to będzie i tak wybrałbym Intela. Zresztą wystarczy zobaczyć ile producentów sprzętu korzysta z technologii Intela.

Poza tym AMD grzeją się znacznie bardziej niż Intel, układy graficzne w procesorach lepsze robi Intel.

Każdy ma swoje upodobania. Osobiście nie wybrałbym AMD.

(PokerFace) #10

Czyli jesteś fanboyem Intela :wink: Wybiera się to co jest najlepsze na danej półce cenowej. Teraz składam tani zestaw na Pentium G bo aktualnie królują w kategorii osiągi/cena ale gdybym miał większą kwote do wydania to pewnie wybralbym AMD (FX niewiele mniej wydajne a znacznie tańsze + sentyment do marki).

(Odyniec_Stary) #11

Piękne, ale niestety nieprawdziwe. 

To mu poleciłeś/aś.

Nie dość, że to rdzeń Buldozer, to jeszcze słaba sekcja zasilania na płycie będzie miała z nim problemy.

3 moduły i 6 wątków w tym FX to nie to samo co 6 rdzeni.

@ Autor

Dla Ciebie rozsądnym wyjściem byłby zakup FX 6300. Jednak ten procesor osiąga zadowalającą wydajność dopiero po OC, a z tym będzie problem na płycie.

Poważnie bym się zastanowił nad zmianą platformy.

(_tommy_) #12

Chwila, po pierwsze primo, nie jestem fanboyem, po drugie primo, obraziłeś mnie spychając do takiego poziomu Chłopcze ;]

Prawda jest taka że Intel jest najlepszym rozwiązaniem. Sam składam komputer do kwoty 1500 zł i w tej cenie nic ciekawego z AMD nie złożę, to po 1, po 2, Intel jest o wiele wydajniejsze niż wspomniane 15%. Po 3, zintegrowane układy graficzne lepsze robi Intel. AMD pierdzi w stołek ze swoimi APU gdzie Intelowskie Celerony, Pentiumy i serie i3/5/7 biją konkurencję o przynajmniej dekadę.

Jedyną wadą Intela jest cena.

(PokerFace) #13

A więc wybacz, nie miałem zamiaru cię obrażać. Niestety czasy tanich i dobrych procków od czerwonych miażdzących konkurencje już nie powrócą, a wystarczyło by zaatakować low endowymi 3-4 rdzeniowcami i byłby pewny hit :smiley: Teraz jedynie FX trzyma się jako-tako :frowning:

(Odyniec_Stary) #14

Żeby był hit to trzeba mieć dobrą architekturę. Póki co modułowe CPU okazały się niewypałem i AMD ma zamiar się z tego wycofać na rzecz tradycyjnych rozwiązań.

Daj spokój z tym sentymentem. To tylko elektronika, nic więcej. Jak byś miał więcej gotówki, to wybrałbyś i5. 

(_tommy_) #15

Przeprosiny przyjęte ;p

AMD jest daleko w tyle z procesorami i nie.ma czym konkurować z Intelem więc ceny ich procesorów są wysokie, monopolista może prawie wszystko.

AMD miałem, mam teraz i uważam to za porażkę ba całej linii. Grzeje się, jest mało wydajne, w porównaniu do i3 to słabizna.

Intel robi swoje procesory w technologii 22 nm, AMD 32. Teraz Intel chce zejść poniżej 20 a nawet poniżej 16 nm i technologicznie są na to gotowi. A AMD? Poza tym warto zobaczyć na zużycie energii poszczególnych procesorów. Zwykły FX zużywa tyle prądu co Xeon od Intela. O czymś to świadczy...

Pozdrawiam.

(adamok) #16

No nie powiedziałbym że Intel robi lepsze układy graficzne od AMD, odkąd AMD rozpoczęło serię APU, zagrasz prawie w każdy nowy tytuł przy najniższych ustawieniach. ( Rozmawiamy tu o zintegrowanych układach graficznych ). 

Jeśli masz osobną grafikę, wybór jest prosty bierz Intela, wydajność pojedynczego wątku jest większa niż w przypadku AMD.

Nawet tani Intel 3350P lub taki i5 2500K, jest sporo wydajniejszy od dzisiejszej generacji procesorów AMD FX.

(PokerFace) #17

Właśnie w tym problem. Dlatego jakie by AMD nie było nie może zniknąć całkowicie rynku, kto by wtedy zapewnił alternatywę? VIA?

(_tommy_) #18

Problemem AMD są procesory APU które blado wypadają na tle Intelów. Układy graficzne od AMD są słabe w porównaniu do tych w i3/5/7. Wydajnością Intel przegonił AMD. Niestety, taka jest smutna prawda.

Poza tym aby mieć dobrego AMD to należy wyłożyć podobne pieniądze jak za Intela, np. AMD 6-rdzeniowy jest porównywalny do i5 4-rdzeniowej, z tym, że aby FX działał w miarę porządnie należy mu dołożyć kartę graficzną (bo te zintegrowane na płycie układy dedykowane pod procesory AMD są nijakie) zaś i3/5/7 ze zintegrowanymi układami HD Graphics 4000/4400/4600 są bardzo dobrymi rozwiązaniami. Prawdą jest, że za cenę Intela ma się procesor AMD, grafikę i nawet płytę główną :wink:

PS. Zrobiłem sobie teraz zestawy z AMD i Intelem. Wymieniając Intela na AMD musiałem dołożyć kartę graficzną i cena zestawu jest o prawie 300 zł wyższa niż na układzie Intela, ale z kartą graficzną.

Jednak jestem za Intelem :wink:

Z ciekawości porównałem sobie APU 4-rdzeniowe z i3, i szczerze APU nie dorównują i3 :slight_smile:

http://www.cpu-world.com/Compare/438/AMD_A10-Series_A10-5800K_vs_Intel_Core_i3_i3-4130.html

http://www.cpu-world.com/Compare/447/AMD_A10-Series_A10-6790K_vs_Intel_Core_i3_i3-4130.html