Procesor do GTX 460

Witam!

Ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem karty GTX 460. Niestety na moim aktualnym sprzęcie karta nie może rozwinąć swoich możliwości. Prosiłbym o polecenie dobrego i taniego rozwiązania. Aktualnie stoję na:

Procesor: Intel Core 2 Duo E4500

Płyta główna: P31-DS3L

Pamięć: 2x2GB GoodRAM 800Mhz

Zasilacz: Tagan 480W

Rozmyślałem nad wyborem platformy AMD a konkretnie o płycie MSI 870-C45 AM3 i procku Phenom II x2 550.

Co myślicie nad takim rozwiązaniem?

Pozdrawiam.

ja bym wrzucił do Twojej obecnej płyty e8200 i oc do 3.5ghz i powinno być ok :wink: mniej kosztowna opcja z pewnoscią.

Płyta okej, po aktualizacji BIOSu ma obsługiwać nowe procesory AMD, więc w przyszłości będziesz mógł wymienić sam CPU. Tylko musiałbyś zmienić pamięci na DDR3, ale to chyba wielki problem nie jest, bo sprzedając swoje, w najgorszym wypadku wyjdziesz na zero.

Nie wiem jak z budżetem stoisz, ale w dwa rdzenie się nie pakuj (chyba, że znajdziesz z gwarancją na odblokowanie przynajmniej jednego). Najlepiej jakbyś dozbierał do Phenoma II X4 955, ale jeśli fundusze nie pozwolą, bierz (w odniesieniu do ceny Phenoma II X2) tańszego Athlona II X3, albo droższego Athlona II X4.

@matiz21 myślałem nawet nad E8400 ale co z tego… posiedzę na nim trochę czasu i będę już całkiem zmuszony do wymiany platformy na “i” co zbyt tanie jak na razie nie jest.

@freedom ten Phenom w black edition może odblokować dodatkowy rdzeń, ale skoro mówisz, że athlon x3 wyjdzie taniej to czemu nie :D. Z finansami jest różnie. Chciałbym wiedzieć ile oba rozwiązania by mnie wyniosły (Phenom - Athlon).

Ja mam E8400,ale podkręcony do 4ghz.Przy karcie gtx 460 soc wszystko chodzi na wysokich detalach.Może lepiej by było jakbyś zainwestował w jakiegoś Quada pod 775?Co raz więcej gier wykorzystuje 4 rdzenie.

Nie inwestuj już w 775. To przestarzała platforma.

Jaka różnica wydajności pomiędzy Athlonem x3 i Phenomem x2 z dodatkowym rdzeniem? Dodam że komp głównie do gier ma służyc.

Phenom ma odblokowane L3 z tego co pamiętam = wyższa wydajność.

BE oznacza, że procesor ma odblokowany mnożnik, a nie gwarancję na dodatkowe rdzenie (przy okazji w Athlonie X3 też można odblokować rdzeń i pamięć L3). Dlatego należy to traktować raczej jako miłą niespodziankę, a nie się na to nastawiać :wink:

W aplikacjach wykorzystujących więcej niż dwa rdzenie, Athlon II X3 będzie wydajniejszy od Phenoma II X2.