Procesor do ok. 800 zł

Witam, mam dylemat czy kupić procesor AMD (zastanawiałem się nad tym - AMD X8 FX-8350 4,0GHz BOX (FD8350FRHKBOX) http://www.ceneo.pl/19747212) czy jakiś inny od Intela też w podobnej cenie, czy znajdę 8-rdzeniowy procesor od Intela w podobnej cenie (ale koniecznie Core i5 lub i7)?

 

 

 

To I5 4460.

ale to 4-rdzeniowy, a może znajdę 8 w podobnej cenie

 

Do gier spokojnie starczą 4 rdzenie.

Według mnie (sam szukałem procka nie tak dawno i naczytałem się sporo… ) opłaca się kupować od AMD modele z serii FX: 6300, 8300, 8230e i 8320 lecz do gier lepsze są Intele i za tą cenę i5 4460 bym wybrał, również dla siebie.

http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/amd-fx-8350-vs-intel-core-i5-4460

Nie znajdziesz. AMD nie ma w ofercie procesorów ośmiordzeniowych dla desktopów.

Według mnie nie opłaca się kupować żadnego procesora od AMD na chwilę obecną. Tanie APU dostają baty od celeronów i pentiumów i nie kosztują mniej.  

I3 z reguły radzą sobie z FX 6XXX, a czasami nawet z wyższymi modelami, w zależności od zastosowania. Z kolei FX 8XXX po OC przegrywają wyraźnie z niekręconymi i5.

 

Pozornie tańszy w zakupie procesor niweluje cena dobrej płyty głównej i chłodzenia, jeśli zamierzamy podkręcać.

Ja bym polecił Intel Core i5 - 4590. Cena od 850-950 

Tam gdzie wiele wątków odgrywa rolę lepiej spisują się procki AMD, ale w grach są słabsze od nawet i3 w podobnej cenie. Jeśli AMD poprawi wydajność jednego wątka, to będzie konkurencyjne względem Intela. Zresztą seria FX już jest stara i od 2 lat nie przeszła żadnych usprawnień. Pewnie jakby coś przy tym robili to by były trochę lepsze ale widocznie nie opłaca się i trzeba liczyć na to, że dopiero Zen wniesie świeżość w ich ofercie.

Takie sytuacje (programy) można policzyć na palcach jednej ręki. 

 

 

 

Marzenia ściętej głowy.

 

 

Pewnie jakby przestali zrzucać winę za słabą wydajność ich CPU na producentów softu i wzięli się za usprawnienie architektury, to może strata na wydajności byłaby mniejsza.

Tak czy inaczej, już samo AMD nieoficjalnie uznało tą architekturę za nieudaną.