Procesor do RX570

Witam.
Posiadam komputer:procesor-AMD Ryzen 5/1600,płyta główna-Gigabyte/B450s./AM4, pamięć-Ballistix/Sport/LT/2x8GB/DDR4/3000MT/PC4-2400/CL15,
karta graficzna-XFX/Radeon RX 570/8GB/RS/GDDR5, dysk twardy-SSD/256GB/SX8200, zasilacz ATX AeroCool 650w i jeszcze dodatkowy dysk HDD 2T.
Otóż mam takie pytanie dotyczące polepszenia grafiki tylko pod tym względem że nie chce wymieniać grafiki bo raczej ten procek z jeszcze
lepszą sobie nie poradzi.Może wymiana procesora ze zintegrowaną grafiką współpracującą z RX570? Jeśli wogule taki procesor istnieje.

Do GPU np taki CPU Ryzen 5 3600 (Brak iGPU) a z iGPU to AMD Ryzen 5 5600G ( chyba najlepsza opcja)

iGPU : zintegrowana karta graficzna

ale czy grafika z Ryzen 5 5600G będzie działała w dualu z RX570 ?

Nie nie będzie. Jeśli chcesz to tylko dwie takie same karty graficzne z obsługą SLI (Nvidia) lub crossfire(AMD).

ale ten procesor który mam jest za słaby na dwie kart

Nie widzę sensu z R5 1600 z 2x RX570. Nawet do mocniejszego CPU.

Jak dla mnie wystarczy 1xGPU i 1xCPU. Oby tylko nie było wąskiego gardła tzn gdy procesor pracuje w 100% a karta graficzna nudzi się 20-30% i na odwrót .

a może jest sens kupić nowszą kartę grafiki?

I do tego np. Radeon RX 5600 XT - wydajność wzrośnie i to znacznie. Nie tylko w grach.

Myślę że najpierw CPU i później dobre do niego GPU

a tak to może wogulę się nie opłaca zmieniać, tylko poczekać z dwa, trzy lata i zmienić cały komputer?

Nie wiem jak chcesz. Możesz poczekać, zbierać kasę no i za jakiś czas kupić mocny PC do gier. Obecny chyba nie jest taki zły.

Crysisa 3 odpaliłem przy maksymalnych nastawieniach, ogólnie gry z 2012/13 roku odpalam przy maksymalnych ustawieniach