Procesor Dual Core 2140 strasznie się grzeje

Tak jak w temacie zainstalowałem dzisiaj w kompie procesor Dual Core 2140 1,6GHz i strasznie się grzeje, w spoczynku ma ok 40 stopni w stresie ponad 60, boję się że coś sie może stać. Nie wiem co robić, zmieniać boxowe chłodzenie czy może wystarczy zmiana pasty?

Z tego co wiem to te procki z intela zawsze sie mocno grzaly, wiec jak bedzie mial z 80 stopni to jest normalnie! W sprawie chłodzenia niestety nie umiem doradzic. :-x

na początek to sprawdziłbym organoleptycznie czy faktycznie jest gorący radiaror czy tylko czujnik tak pokazuje, można zdjąć chłodzenie i profilaktycznie pastę zmienić na coś wmiarę dobrego np. arctic silver 5 i wtedy zobaczyć jak nic nie da to można pomyśleć nad zmianą chłodzenia chociaż myślę że boxowe powinno wystarczyć skoro proc nie podkręcany

W evereście pokazuje mi tak:

89243temp.jpg

SpeedFan tak samo to na którą temp mam patrzeć na tą rdzeni czy tą ogólną bo się już gubię?

Temp rdzeni to jest temp w środku rdzenia.

Nałóż nową dobrą paste i upewnij się że box dobrze dociska

Można zainwestować w Fryzjera 7 pro ~70zł

Jakie temp w stresie?

Jak odpaliłem Orthosa to po 2min było 80* i rosło :shock:

I zas ładować kase w tego złoma, a ponoć te boxowe chłodzenia intela są dobre :confused:

Box na bank dociska.

Jak zakładałeś boxa to w ogóle nakładałeś jakąś paste?

Te 80C to w 1 programie patrzyłeś?

Załąćz orthosa i zobacz w speedfan/everest/core temp

Na boxie już była pasta, patrzyłem w speed fan i evereście, tak to wygląda

58823dd01f869bb6m.jpg

W czasie tego testu macałem radiator i jest ledwo ciepły prawie letni.

Złączono Posta : 24.10.2007 (Sro) 9:22

A teraz jak temperatury pokazują się jak na tym screenie:

89243temp.jpg

To radiator jest wręcz zimny, czyli albo coś z czujnikiem albo radiator w ogóle tego ciepła nie odbiera.

Jeśli czujnik nie kłamie i jest np. te 60-70C to radiator powinien być już odczuwalny.

Kup jakąś dobrą paste, np. Arctic Silver 5, tamtą usuń i nałóż nową

Tempy powinny dorazu spaść. Dociśnij dobrze radiator

No i się okazało, że radiator był źle dociśnięty z jednej strony, dobrze że się nic nie zjarało, pastę zmieniłem na Arctic Silver 5, no i teraz na luzie proc ma 35* przy 800-1000rpm wiatraczka, wcześniej na luzie było 45* przy 2000rpm, a w stresie, jak odpaliłem orthosa, też na 2min jak wcześniej to po 2min temperatura wahała się 48-52* przy 1000rpm wiatraka.

Dzięki Błażej za pomoc :slight_smile: