Procesor Graficzny-temperatura

Witam,zauwazylem (programem Everest i speedfan) ze moj procesor graficzny ma zawsz eokolo 100 stopni C a po jakichs 5 minutach gry jak wylaczylem mial 121 stopni,czy te temperatury sa normalne ? Wydaja mi sie troszke za wysokie ,wszedzie gdzie juz patrzylem to ludzie maja mniejsze ale jeden uzytkownik pisal ze karty sa wytrzymale nawet na to 100 stopni.

A sprawdzałeś dłonią, czy te odczyty są prawidłowe? Jaka to karta? Jeśli karta jest tak bardzo gorąca, przeczyść chłodzenie sprężonym powietrzem, ewentualnie oddaj ją na gwarancję.

dotykalem i jest goraca ,karta juz mi sie keidys uszkodzila (ma gwarancje i odeslai ja gdzies i mam zastepcza GF 8400 GS ) jaka powinna byc prawidlowa ? moze mi sie latwo spalic ?

co znaczy Wentylatory 100-300 RPM (te wartosci sie troskze wachaja ,kiedys chyba to w tysiacach bylo podane a teraz w setkach)

Sciągnij Riva Tuner i w opcjach ustaw wentylator na maxymalne obroty i sprawdzaj temp

A podczas grania komp po jakimś czasie sie wylacza albo zawiesza?

troche sie przycina ale sie nie wylacvza

Dodane 24.08.2009 (Pn) 20:13

jak sie to ustawia ? bo mam ten program ale nie wydaje mi sie zbyt latwy w obsludze ;/

A jakie temperatury pokazuje GPU-Z?

103 stopni

Za duża temperatura.

Wyłącz komputer z prądu, otwórz obudowę, wyjmij kartę graficzną, wyczyść dokładnie chłodzenie (jak masz dostęp do pasty termoprzewodzącej to zdejmij radiator z grafiki) i złóż wszystko z powrotem. Zobacz czy wiatrak na grafice mniej więcej normalnie się kręci (czujniki obrotów niekiedy wariują).

nie wiem jak to zrobic :wink: nieznam sie az tak,na tej karcie niema wiatraka to wiem bo to sprawdzic umiem ;D

Czyli kurzu pewnie też nie ma. :slight_smile:

Podaj konfigurację swojego kompa (a szczególnie jaka to jest karta - producent i model)? Prawdopodobnie będziesz zmuszony kupić jakiś wolnoobrotowy wentylator i podczepić go pod grafikę. Możesz jeszcze wrzucić zdjęcie wnętrza Twojego komputera, u góry masz link do galerii.

normalnie mam GF 7600 GS ale teraz mam zastepcza 8600 GS (bo tamta moja 2 razy byla uszkodzona) wlasnie wybierem sioe zaraz jechac do serwisu powiedziec im co sie dzieje i pomysle powaznie nad jakims wentylatorem.Zdjecia teraz niezdaze bo zaraz jade ;/