Procesor i pamięć ram do 800 zł

Witam

Chciałbym zmodernizować mój komputer, więc postanowiłem wymienić procesor oraz pamięć ram.

Doradźcie mi jaki kupić procek i pamięć ram pod płytę główną Gigabyte GA-945P-S3 I945P S775. Czy na tej płycie będzie działał dwurdzeniowy procesor ?? Jeżeli tak, to proszę o wybranie jak najlepszego procesora i ramy do mojego komputera.

Reszta podzespołów znajduje się na obrazku :

e3b5ed4a2d61e6d1m.jpg

Gigabyte GA-945P-S3 I945P S775, Intel Pentium 4 3,4GHz, Goodram ddr2 2x 512, Galaxy GeForce 7300GT 256MB ddr3 Zalman, Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio, HDD Samsung 160 GB, COLORS-IT 400W

Do czego służy komputer ??

Otóż nie gram w żadne gry, więc nie chodzi mi o to, aby komputer nadawał się do gier, tylko chodzi mi o szybkość działania, chcę aby komputer był jak najbardziej wydajny.

Jeżeli chodzi o pamięć ram, to wystarczy mi 2 gigabajty, najlepiej 2x1 giga.

Acha, i chciałbym sobie kupić wentylatory do obudowy ( link do obudowy ), więc też prosiłbym Was o doradzenie, jakie wentylatory (można chyba max 2 dać) najlepiej wybrać. Mają być oczywiście wydajne i ciche, nie muszą być świecące, ale mogą :wink:

Czy ten zasilacz COLORS-IT 400W wytrzymie i nie będzie żadnych problemów ?? Jeżeli nie to podajcie mi też link do dobrego zasilacza, oczywiście ma się zmieścić w budżecie.

Podsumowując: proszę Was o wybranie jak najlepszego procesora oraz pamięci ram oraz chłodzenia do maxxx 800zł

Oczywiście, chcę wymienić te części, więc obecne pamięci ram wyjmnę.

Proszę o podawanie linków do tych części, a nie tylko nazwy

EDIT. Acha, i chciałbym żeby było pod platformą Intel, nie AMD (nawet jeśli i tak by trzeba było dać pod intela, to nie wiedziałem :P)

Dziękuję i pozdrawiam

ja osobiscie, polecilbym ci sprzedac wszystko, z wyjatkiem dzwiekowki i karty graficznej, dostalbys za to jakies 200zł

a za 1000zł kupujesz to:

płyta główna: GigaByte GA-P31-DS3L 160zł

ramy: OCZ Platinum rev.2 CL4 2x1GB 130zł

proc: Intel Pentium Dual Core 2180 2,0 BOX 170zł

dysk: Samsung SpinPoint F1 320 GB 150zł

napęd: Pioneer 215D 80zł

Zasilacz: Modecom MC 400 120zł

obudowa: CoolerMaster Elite 331/332/333 130zł

chłodzenie: ArcticCooling Freezer 7 PRO 50zł

RAZEM: 990zł

ceny z apollo.pl, poszukaj części na apollo.pl

kręcisz procek na 3,2-3,4GhZ i cieszysz sie z dobrego kompa :slight_smile:

Ten komp któryp odałem jest jakieś 3-4 razy lepszy od tego co teraz masz, więc się opłaca :slight_smile:

Acha, zapomniałem dodać, że nie chce się bawić w podkręcanie, bo po prostu mi się nie chce i nie umie, a na nowym sprzęcie nie zacznę zabawy. Ale dzięki za dobranie sprzętu, czekam na dalsze propozycje.

Nie chce ci się - żal.

To bul kasę na proca. Przecież nie da się ani spalić procesora, ani w żaden sposób uszkodzić!

Dobra, ok. Powiedzmy że znajdę czas i chęci żeby go podkręcić. Tylko jak mam to zrobić, jak nigdy o tym nie czytałem i nie robiłem tego. Poszukam czegoś na temat podkręcania, może się na to zdecyduje.

Jeżeli ktoś zna jakieś dobre poradniki, jak podkręcić tego procka to proszę o podawanie linków.

Jeżeli mam być szczery, to myślałem właśnie, że idzie uszkodzić jak się coś źle zrobi

Pomożemy ci, nie bój się.

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3426

Podkręcanie Pentiuma to kilka sekund w biosie.

Dzięki Darth ReX , za bardzo dobrze opisany poradnik. Myślę, że za dwa tygodnie zamówię te części i jakbym miał problemy z podkręcaniem go, to założę temat.

Oczywiście, jeśli ktoś ma jakieś propozycje dotyczące sprzętu to można pisać :wink:

W dniu 15.06.2008 , o godzinie 15:24 został dopisany post przez me@djohnsc

Acha, na apollo.pl nie znalazłem dysku Samsung SpinPoint F1 320 GB, czy to jest ten sam => http://znak.pl/index.php?cid=69&scid=15 … 20+HD322HJ ??

na apollo.pl tez jest tylko bez Spinpoint w nazwie (nie zawsze używana :))

http://www.apollo.pl/store/show_detail/44471

A no faktycznie :x Wielkie dzięki :slight_smile:

W dniu 16.06.2008 , o godzinie 19:55 został dopisany post przez me@djohnsc

Mam jeszcze pytanko, jaki proponowalibyście mi wentylator do tej obudowy (wybrałem CoolerMaster Elite 332 ), oczywiście z apollo.pl, bo widzę, że pisze że jest miejsce na jeden wentylator (chyba że się mylę) i prosiłbym Was o podanie linka do najlepszego wentylatora, cichego i dobrego, i najlepiej do góra 50 zł może 55 zł :wink: A do przodu też idzie dać wentylator ?? Jeżeli tak to też proszę mi podać link do jakiegoś dobrego i tak samo do 50 zł (i jak mi poślecie linka, to powiedzcie czy to do przodu czy jak). Acha i pisze że jeden wentylator już jest zamontowany, jest on z tyłu ??

Wielkie dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

W dniu 16.06.2008 , o godzinie 20:14 został dopisany post przez me@djohnsc

Kurde, co chwilę sobie o czymś przypominam. Jakbym chciał podkręcić ten procesor tak jak mówił gruchacz , to czy ten zasilacz wystarczy (wiem, że jest dobry, ale pytam dla upewnienia) :slight_smile:

Zasiłka Modecom_MC jest bardzo dobra!

Do Coolermaster’a dadzą Ci jeden wentylator 120x120 całkiem cichy … dokupisz jeszcze jeden Acutake 120x120 za 14zł i wystarczy.

Czy to jest ten wentylator ??

Szkoda, że nie ma go na apollo.pl, bo chciałbym wszystko kupić w tym sklepie, więc mógłbyś podać mi link, do jakiegoś dobrego wentylatora z tego apollo.pl, no, chyba że lepiej kupić ten niż inne

To jest ten.

Bierz z allegro. Jest za ~15,- przesyłka ~10,-.

Kurde, co chwilę mi się coś przypomni :slight_smile: Jaką proponujecie kupić mi pastę termoprzewodzącą (czy jak to się zwie :stuck_out_tongue: ) na procesor ?? Oczywiście, ma być dobra i tania :wink:

W dniu 16.06.2008 , o godzinie 21:20 został dopisany post przez me@djohnsc

Czy ta będzie dobra ?? Jeżeli nie to napiszcie jaką mam kupić, o wiele jeśli jest taka potrzeba (a czytałem, że to zmniejsza temperaturę)

Dobra.

Są jeszcze arctic silver 5 i od zalman stg-1

Ok, jak sobie znowu coś przypomnę to napiszę :wink: Wielkie dzięki wszystkim za pomoc :slight_smile: