Procesor i płyta główna-jaka?

Witam,

mam pytanie mianowicie, chciałbym się Was poradzić co do kupna procesora wraz z płytą główną, nie mam ustalonego konkretnie przedziału cenowego, aczkolwiek chciałbym aby był to zestaw dobry jak na swoją przeciętną cene.

Czy lepiej kupić AMD czy Intela, co jest większe polecenie uwagi… ?

słucham propozycji i dziękuję.

To za ile 500 zł 5000 zł czy więcej?

AMD lub Intel zależy od pieniędzy za proc Athlon 3000+ 300 zł za Core 2 Duo 700 zł, Core 2 Duo Intela jest lepsze. I komp nie składa się tylko z Pł gł i proca.

lol, taa ja myślałem że tylko z procesora i płyty głównej! Czemu nawiązujesz do innych podzespołów? Przecież wyraźnie pytam się tylko o procesor i płytę główną.

hm pisząc przeciętną cenę mam na myśli raczej coś do przedziału z 500-700zł, nie wiem w jakich cenach co stoi więc chce najpierw się zorientować co i jak. [nie zajmuje sie hardware] No a jakby chodziło mi o tak jak piszesz 5000zł to kupiłbym coś z wyższej półki bez pytania, prawda?

btw: słyszałem tylko tyle że AMD są lepsze ze względu na cenę, więc kieruję jeszcze raz pytanie do userów.

dziękuję i pozdrawiam.

Dla jednego 700 zł to grosze, dla drugiego duża suma.

Takie coś odradzam komp nie bułka przed zakupem lepiej się popytać.

DFI Infinity M2/G nForce 4 Ultra 400 zł lub Biostar TForce4 nForce 4 Ultra 300 zł

Procesor AMD Athlon64 3000+ AM2 Orleans 300 zł

I za wydajność, pobór prądu, są dużo lepsze niż Pentiumy 4

To jak myślisz że komp to tylko proc i płyta gł?