Procesor i the sims 3

Czy jak jest za słaby procesor to płyta się wogóle nie uruchamia?

Pytam się ponieważ mam problem z the sims 3 i niewiem czy to procesor czy grafika chociasz na okłatce pisze, że radeon x1950 obsługuje ?

Procesor mam genuine intel 1.80 czy procesor może być winą zawieszania się gry a konkretniej ekran znika?

mój komputer nie spełnia minimalnych wymagań, a co więcej - to laptop. Gra mi nie chodzi z kosmiczną prędkością, ale jestem dosyć zadowolony. A sprawdź może, jaką ma temperaturę m.in. procesor (np. programem Everest! Home Edition). A kiedy miałeś stawiany system? Zrób defragmentacje (jakimś programem, nie polecam tego domyślnego co w Win jest). A i jeszcze jedno pytanie: jaki masz system operacyjny? Jak Vista, to chyba możesz pomarzyć tylko… Aktualizowałeś kiedykolwiek sterowniki karty? Brak aktualizacji mogłoby być przyczyną zanikania ekranu.

Mam win xp home

Temperatura 48*C (118*F) * to znaczy stopni

Defragment robie codziennie kilka razy dziennie;) troche takie wiem głupie ale komp mi szybciej chodzi!

A co do tych sterowników to aktualizowałam jakieś pół miesiąca temu bo okazało sie że mam stare a wtedy to żadna gra mi nie działała!!

Mam najnowsze catylyst dla mojej karty!!

Podaj dokładnie jaką masz wersje, być może nieodpowiednia dla Twojej grafiki :slight_smile:

no nowszych sie nie dało zainstalowa 7.1 miałam problem z zainstalowaniem 9.10 !!

Proponuję poproś jakiegoś kolegę co się trochę zna na tym, bo tak na odległość to ciężko.

No to tak:

  1. Pobierz Driver Sweeper

  2. Pobierz ATi Catalyst 9.11 (takie są proponowane dla Twojej grafiki)

  3. Usuń sterowniki ATI z Panel Sterowania>Dodaj/Usuń programy>Sterowniki ATi (szukaj czegoś w stylu ATI Driver)

  4. Zrestartuj komputer, ale przed pojawieniem się loga Windows XP wciśnij F8 i wybierz Tryb Awaryjny

  5. Gdy komputer się włączy, odpal pobrany w punkcie 1 program Driver Sweeper , wybierz odpowiednie sterowniki i naciśnij “czyść”

  6. Zrestartuj normalnie komputer (bez włączania Trybu Awaryjnego)

  7. Zainstaluj na nowo pobrane w punkcie 2 sterowniki :slight_smile:

Pozdrawiam.

Też pozdrawiem!:slight_smile:

Zrobiłam to co napisałeś troche jest lepiej, ale dalej się zawiesza!

Wczoraj zmieniłam stery na omegi i jest troszke lepiej teraz pogram sobie góra 10 minut !

To i tak mało, a gdy miałam win pro wogóle sie nie zawieszały:(((

Ściągnij najnowszą wersję DirectX, dostępną pod tym adresem. Zaktualizowane zostaną pliki i dodane nowe. Jak nie pomoże sprawdź, czy po formatowaniu zainstalowałaś wszystkie sterowniki dołączone do laptopa (m. in. od płyty głównej). :wink: