Procesor i wzrost temperatury

Witam, dziś postanowiłem troszke odświeżyć komputer, rozebrałem na części pierwsze i troszke przeczyściłem z kurzu, poskładałem i wszystko działa. Komputer nie mam najnowszy.

Jestem mało doświadczonym uzytkownikiem i błędem było wyjmowanie procesora i teraz mój AMT Athlon 1GHz osia temperature aż 75stopni to bardzo dużo co mam zrobić.

Czy zainwestować w nowy wiatrak a moze coś z pastą tą. Jestem nowy będę wdzieczny za pomoć i porady.

Temperatura innych podzespołów wydaje się w normie

płyta główna około 35 stopni

dyski około 35 stopni.

A oczyściłeś radiator i procesor ze starej pasty i nałożyłeś nową?

No własnie jestem początkujący i dopiero potem się dowiedziłem że coś takiego jest :frowning: wiem wiem mój błąd i głupota. Włozyłem spowrotem tak jak było wiec pomozecie mam wyczyścić radiator i kupić paste i nałozyć i wtedy będzie dobrze ??

wyczyść dobrze procka ze starej pasty, to samo z radiatorem

potem nałóż nową pastę (tylko bez przesady, żeby nie było prześwitu), załóż radiator i powinno być ok

Powinno być dobrze,chyba że zapomniałeś podłączyć wentylator na procesorze?

No temperatura procka prawie 80 stopni a siedze około 30min czy moze się coś stać ?? Czy lepiej wyłączyć i czekać do poniedziałku by paste kupić??

lepiej go nie “wygrzewaj” tak, jak przesadzisz to krzem zacznie się topić

Wentylator jest podłączony a czym oczyscić tą paste i nałozyć tak troszke nowej i to tak przykleić wiem ze gdzieś jest art na db o tym właśnie, to poczytam a czy teraz coś się może stać jak tak się nagżewa??

powyżej 85* może być już nieciekawie, więc radzę wyłączyć kompa i zaopatrzyć się w pastę

wyczyścić możesz zwykła husteczką i patyczkiem do uszu (tylko delikatnie, uważaj na brzeg rdzenia)

jeśli chodzi o nakładanie pasty to ja robiłem to tubką, delikatnie nakładasz (w miarę możlwości po całej powierzchni rdzenia) a ona po nałożeniu radiatora się ładnie rozsmaruje

MAm jeszcze pytanie posiadam taki wiatrak http://www.allegro.pl/item273456975_ap3 … f_vat.html i gdzie ja moge to podpiąć jest to na takie małe piny chcem dodatkowy zamontowac w komputerze, mozna gdzieś na płycie głownej czy gdzie…

powinieneś mieć takie wtyki (3pin) na płycie pod ten wiatrak

a jeśli nie ma to są przejściówki molex(4pin)–>3pin (np. taki)

a tak btw. jeśli masz możliwość to kup większy wiatrak (przy takim samym przepływie powietrza ciszej pracuje)

dodam tylko że jak będziesz czyścił to najlepiej patyczek nasączyć alkoholem izopropylowym, acetonem, lub spirytusem żeby stara pasta lepiej schodziła, nową paste najlepiej kup arctic silver 5