Procesor i zasilacz do 100 - 150 zł

Szukam procesora do 100 -150 zł na socket 775, który dobrze będzie współgrał z kartą gtx 550 ti.To co udało mi się znaleźć:
-Intel Xeon e5450
-Intel Xeon E5430
-Intel Core 2 Quad Q9550
-Intel Core 2 Quad Q6600
Który z tych czterech będzie najlepszy? Może jeszcze jakiś inny?

Co do zasilaczu to udało mi się znaleźć:
-Tracer Highlander 400W (TRAZAS29024) (NOWY!)
OCZ /Fire Power CoreXStream Series 500W ATX Non-Modular (CXS500W-EU)

zacznij od sprawdzenia co chcesz kupić:

to lga 771

Podobno można znaleźć wersję na socket 775.

Nie można, nie istnieje wersja na 775.
Można nabyć przerobiony, domowym sposobem, procek w taki sposób, że pracuje z 775.
Potrzeba tylko kawałka taśmy klejącej. https://www.youtube.com/watch?v=HUqBW-kq1_0
Jeżeli ktoś oferuje Ci “wersję na 775” i nie mówi, że to domowa pzreróbka, to pierwszy sygnał ostrzegawczy:)
Sama modernizacja w większości przypadków działa , ale … tyko do budżetowca polecam i ….

Tak jak kolega wspomina. Xeon zadziała tylko po przeróbce i zdaje się wymaga zmodyfikowanego BIOS.

Nie kombinuj też za bardzo z zasilaczami. Mam rozumieć, że na zasilacz masz kolejne 150 zł? Jeżeli tak to bierz chociaż to:

ew. dorzuć parę groszy i weź od razu 500W dla świętego spokoju.

Lub ten, chyba bardziej polecany

Czyli Xeony odpadają, nie chcę bawić się w żadne przeróbki.A co sądzicie o tych 2 pozostałych procesorach? A co sądzisz o tym zasilaczu co ja znalazłem?

Co do procka to potrzebowałbym wiedzieć jaką masz płytę główną. Trzeba najpierw zobaczyć, który z nich jest i czy w ogóle są obsługiwane. Tańsze płyty np. obsługiwały Q6xxx, ale Q9xxx już nie lub w ogóle ich nie odpalały.

Co do zasilacza to wybrałeś tanie zasilacze, gdzie Tracer wisi na czarnych listach, a OCZ to totalny leżak magazynowy - ta firma już nie istnieje, a podany zasilacz był produkowany lata temu. Weź jeden z moich propozycji. Dorzuć grosza i miej święty spokój w tym temacie.

Moja płyta to Gigabyte g31m-es2l
A jakiś dobry używany zasilacz?

Oba procki są obsługiwane. Zrób tylko płycie update BIOS dla pewności tylko najpierw upewnij się którą rewizję płyty posiadasz.

Widać ją w lewym, górnym rogu na tej grafice (tutaj akurat REV:2.4):

https://obrazki.elektroda.pl/4774746700_1313228745.jpg

Nie kupuj używanych zasilaczy. Nigdy nie masz pewności jak były używane i gdzie były przechowywane. Poza tym ich gwarancje, nawet jeżeli są od sprzedawców to pic na wodę. Kup nowy zasilacz ze sklepu. JAk coś bedzie nie tak to nikt Ci tam problemu większego nie zrobi. To jest bardzo ważny element komputera i oszczędzanie na tym nie jest dobrym pomysłem.

Co do procesora, to znalazłem taką ofertę: http://allegro.pl/intel-xeon-e5430-lga-775-lepszy-od-core2quad-q9550-i7380834474.html#thumb/6
Brać?

Nie. Jest przygotowany być może pod montaż, ale to wymaga wgrywania zmodyfikowanegio BIOS do płyty głównej, co niesie ze sobą ryzyko uceglenia płyty lub wgrania robaka. skup się na cywilnych Quadach, a przeróbki i figle z Xeonami zostaw w spokoju.

Xeony nie muszą odpaść, biosu również nie trzeba modyfikować.
Słyszałem, że można kupić na ebay-u taką naklejkę niebieską która zaślepia 1-2 piny.
Można to też samą taśmą zrobić widziałem to u jakiegoś sławnego youtubera, nie pamiętam jego nicku…
Wpisz po prostu w YouTubie Model Procesora socket 775 i się ukaże nam wspomniany filmik.

Chybasz masz rację.To co? Szukać q9550?

Pokaż mi tutaj gdzie widzisz Xeona jako wspierany to raz. Dwa modowanie BIOS to czynność iście trudna dla początkującego, który nie ma zielonego pojęcia o takich modyfikacjach, a może się to skończyć uwaleniem płyty jak coś pójdzie nie tak. Był sens jak Xeony były dużo tańsze od odpowiedników na 775, teraz to nie ma sensu dla kilku złotych.

Też o wielu rzeczach słyszałem, ale my tu nie przyszliśmy gdybać…

To jest chyba najrozsądniejsze wyjście.