Procesor i3 3110m 2,4 GHz w ASus R500v, czy można go zastąpić mocniejszym?

(majkel69) #1

Witam.

Czy jest możliwość wymiany procesora w laptopie z i3 3110m na jakiś mocniejszy procesor? Od czego to zależy i jakie modele będą pasować do wymiany?
Z góry dziękuję za pomoc.

(JNJN) #2

A tak zapytam? po co? jakie masz karty grafiki?

Może jak nie masz, to dysk SSD.

Jak wrzucisz swojego laptopa do googli, to zobaczysz inne wersję z I5 i I7, które to CPU mogą teoretycznie pasować.

(majkel69) #3

Mam Intel HD4400 i GeForce GTX 635. A co znaczy, że mogą pasować “teoretycznie”? Nie ma gwarancji, że jak wymienię to będzie śmigało?

(Thadrion) #4

a teraz pytanie - procesor jest na stałe wlutowany w płytę główną laptopa, czy można go wyjąć ? Jeśli można go wyjąć to możesz spróbować wymienić. ważne żeby CPU miał to samo TDP (jak dobrze widzę 35W), i7 może mieć ciut więcej, no i sprawa biosu (wersja)

Jaka to wersja Asusa dokładnie? Podaj więcej danych. R500VA, R500VJ itp. itd. Podaj też aktualną wersję biosu.

(JNJN) #6

Może zadam pytanie inaczej, co oczekujesz po tej wymianie CPU?

GF635M to słaba karta do gier i prawdopodobnie zysk będziesz miał bardzo mały.

Wymianę ewentualnie trzeba zlecić serwisowi, mogą wystąpić problemy z chłodzeniem CPU, może biosem?

(majkel69) #7

A czy montaż dysku ssd przyspieszy działanie sprzętu na tyle, by było to odczuwalne?

To podpucha jakaś? Ukryty dowcip te pytanie?
Człowieku!
Ja sobie pióra wyrywałem ostatnio jak po 2latach musiałem na chwilę wrócić do dysku HDD w chwili awarii SSD. To jest tak samo jak byś jeździł na taryfie jakimś Audi S4 z dobrą V6 pod maską w automacie i miał awarię która zmusiła by do przesiadki na Mercedesa W123 200D w manualu. Identycznie!