Procesor i5-2500 a i5-2500k

Mam zamiar kupić komputer z procesorem Intel Core i5-2500, a w internecie przeczytałem sporo pozytywnych opinii nt. Intel Core i5-2500k. Moje pytanie jest więc następujące: czy wersja tego procesora bez k jest w czymś gorsza ? Jeśli tak, to czy jest to wyraźny spadek jakości ? Sorry za tak skrajnie laickie pytanie, ale w tych kwestiach sam jestem… laikiem. :stuck_out_tongue:

ja się też za dużo nie znam więc mogę powiedzieć tyle że te z K mają odblokowany mnożnik pozwalający na OC i ponoć są “lepszego sortu” w porównaniu do ich odpowiedników bez K po to właśnie żeby wytrzymywać podkręcanie.

Na pierwszy rzut oka, obie wersje niczym się nie różnią. Położone obok siebie są takie same. Jakościowo itd. Jednak wersja K jest podatna na OC. Ma odblokowaną możliwość lepszego podkręcania, niżeli wersja bez K. (Którą można też podkręcić jednak znacznie mniej lub prawie wcale. Zależy jaki trafi się model). :slight_smile:

Wersja K różni się tym, że można ją podkręcać. Tak więc jeżeli nie chcesz podkręcać komputera to nie kupuj wersji K.