Procesor i7 / AMD + Konfiguracja komputera

Witam!

Dzisiaj zgłaszam się do was z prośbą o pomoc w wyborze konfiguracji sprzętowej dla mojego drugiego komputera służbowego. Aktualnie pracuję na moim osobistym :

CPU : i7 3770K

GPU : GeForece 560 GTX TI

RAM : 24 GB (Niestety zmniejszona prędkość do 1333 w związku z tym, że 16 GB było kupowane na szybko z taką o to prędkością)

Dysk SSD 120 GB (Gdy kupowałem mówiono mi, że jest przystosowany do pracy w trybie RAID więc pojedyńczno ma możliwość 2x szybszego odczytu i zapisu?)

Ale przechodząc do sedna. Pracuje z wirtualnymi maszynami od firmy VMWare, a dokładniej używam VMWare Workstation 9. Zamieżam przenieść licencję z komputera osobistego na komputer służbowy by wszystko trzymać tam osobno i mieć sprawny komputer, gdy tamten będzie pracował. Potrzebuję jak najbardziej zbliżoną konfigurację jeśli chodzi o wydajność. Aktualnie jestem w stanie uruchomić 20 wirtualnych maszyn z ustawieniami wymaganymi do mojej pracy więc o znacznym spadku mocy procesora nie ma nawet mowy. Karta graficzna niestety też jest potrzebna, jednakże taka jaką mam wystarczy w 100% - lepszej nie potrzebuje.

Głównie nurtuje mnie pytanie czy warto inwestować w 2 razy tańszy procesor AMD FX-8350. W testach które znalazłem tutaj : http://www.jaki-procesor.pl/

Wypadł on tam niemalże tak samo jak mój procesor od Intela, a jednak jest prawie o połowę tańszy.

Proszę o pomoc i propozycje konfiguracji.

Tryb RAID wymaga dwóch dysków, mając jeden nie korzystasz z przyśpieszenia które daje połączenie kilku dysków, ale jak sam napisałeś masz dysk SSD, więc nie ma co narzekać. Zestaw który podałeś to dla mnie jest to na dzień dzisiejszy poziom marzeń, więc podrzucę Ci tylko tabelę przedstawiającą wydajność procesorów: http://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php (FX-8350 Eight-Core- 9136pkt, i7-3770K @ 3.50GHz - 9607pkt).

No tak tylko teraz pozostaje kwesta jak ten wynik procesora 9100+ Fx-8350 a 9600+ i7 3-770K ma się do rzeczywistości. Te wyniki widziałem już wcześniej, na wymienionej przezemnie w 1 poście stronie.

Pytam bo czytałem na różne opinie na różnych stronach i podobno te 8 rdzeni działa tylko jeśli obsługuje program pracujący na liczbach zmienno przecinkowych. Nie wiem ile w tym prawdy, ani o co chodzi bo się na tym nie znam. Aczkolwiek bardzo mi zależy na tym, żeby nowy procesor pracował w miare równie wydajnie (czytaj. podobna liczba maszyn wirtualnych uruchomionych).

Jeśli ten program z którego korzystasz obsługuje 8 wątków które ma twój procesor to także obsłuży 8 rdzeni, ale poza tym to wydajnościowo AMD jest słabsze.