Procesor i7 do gier

Witam,

Zastanawiam się nad wymianą mojego styranego i5-3470 na jakiś nowszy i7, zastanawiam się nad konkretnymi dwoma modelami, a mianowicie i7 4770K i 4790K. Komputer który posiadam jest przeznaczony do gier.

 

Mój Sprzęt:

 

Karta graficzna: Gigabyte GTX 770 OC 4GB

Procesor: i5-3470 3.20Ghz

Płyta głowna: Gigabyte Z77-DS3H (Ale wymieniam ją razem z prockiem bo socket inny)

Ram: 16GB

 

Prosiłbym o jak najszybszą odpowiedź 

Nie opłaca się brać i7 do gier, bo zysk będzie właściwie żaden. Lepiej weź i5 4690k + jakieś porządne chłodzenie, zaoszczędzisz kilka setek, które będziesz mógł dołożyć w przyszłości do lepszej karty (np. sprzedać obecną i wziąć GTX 970)

tak: tylko teraz pytanie czy opłaca się to zmieniać

Procesor: i5-3470 3.20Ghz

Płyta głowna: Gigabyte Z77-DS3H

 

praktycznie na to samo :slight_smile: tylko z nowszym socetem

Właśnie też myślałem o tym żeby wziąć tańszy proceor i do grafiki dołożyć :). Mam tylko pytanie czy ilość wątków bardzo zmienia wydajność takiego i7 który ma ich 8 czy tego i5 który ma 4.

Obecnie 4 rdzenie w zupełności wystarczają. Jest niewiele tytułów działających lepiej na 8 wątkach.

 

Po zmianie na odblokowanego i5 zyskasz przede wszystkim możliwość OC. Z tego będziesz miał realny przyrost wydajności, tam gdzie jest to potrzebne. 

Natomiast jeśli chodzi o chłodzenie do procka to z tych 10 który najbardziej polecacie (pomijając phanteksa i noctua bo budżet nie pozwala). Chyba że macie swoje propozycje lepsze od tych tutaj: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/coolery-cpu-polecane.html

be quiet! Dark Rock 3

bequiet-dark-rock-3.png

tylko sprawdź sobie szerokość obudowy czy się zmieści

I jeszcze ostatnie pytanko czy zasilacz o mocy 500 W uciągnie to wszystko razem z tym chłodzeniem czy też będzie do wymiany ? 

ważne jaki ten zasilacz ?

Przepraszam pomyłka zasilacz 600 W. A jeśli chodzi o model i firmę to SilentiumPC Deus G1

powiem tak poradzić sobie poradzi ,ale nie decydowałbym się na nim podkręcać procesor :slight_smile:

Dobra dzięki wszystkim za odpowiedzi i chyba sie zdecyduje na tego i5 i to chłodzenie. Temat uważam za zamknięty !

Zasilacze Silentium PC nie są tak bardzo złe jak opinie o nich. Bez przesady.

dlatego napisałem że sobie spokojnie poradzi,ale już przy podkręcaniu bym uważał .

Sam zasilacz nie jest najgorszy