Procesor INTEL CORE 2 DUO E6550 - 2.33 GHz BOX?

Witam, mam problem tego typu, chce kupic procesor jak w temacie Procesor INTEL CORE 2 DUO E6550 - 2.33 GHz BOX z tym ze jest on w porownaniu np do INTEL CORE 2 DUO E4600 - 2.40 GHz BOX stosunkowo drozszy ;P. Czy jest duza roznica i czy warto doplacic? Dzieki z gory za od Pozdrawiam.

Warto dopłacić ;] seria E6… jest dużo lepsza ;] choć chyba brałbym raczej: e6750 ;] http://www.allegro.pl/item343124637_sal … _wawa.html

Jaką masz pod to płytę główną?

plyty jeszce nie mam ale mysle o czyms tego typu Płyta główna ASUS P5B-E - i965, DDR 2, PCI-Ex, S-775, co do procka to widze ze mala roznica w cenie… ale “o ten tylko 50 zl drozszy o a ten tylko 75 o ten od tamtego o 35…” :D:DD i wyladuje z prockiem za 800 zl :P…zartuje sobie ale cos w tym jest. Dzieki za odp zdecyduje sie na te serie E6 ale ktory to jeszcze nie wiem :wink:

Nie bierz tej płyty, chipset stary jak swiat! !!

MSI P35 Neo2-Fir za 340zł lub

Abit IP35-E za 270zł

Co do procka, zamiast E6750 weź E8200. Cena praktycznie identyczna a nowsza technologia.

no właśnie chłodniejszy jest e8200

E8200 idzie dostać już za 470zł oO co prawda OEM ale jest.

Dokładnie!! nie bierz tej płyty… to przestarzały model ;]

Apropo procka jak doradzałem to myślałem że już masz płytę także jeżeli jeszcze jej nie masz to bierz procka E8200 http://www.allegro.pl/item347269388_int … z_oem.html kosztuje w miarę podobnie a to dużo nowsza lepsza mniej grzejąca się konstrukcja tylko pamiętaj że płyta musi być zgodna z prockami 45nm

A procka szukaj wersji oem… chłodzenie boxowe i tak do niczego nie potrzebne :stuck_out_tongue: i bierz jakieś chłodzenie choćby: http://www.allegro.pl/item346661098_pen … ys24h.html plus pasta Arctic Silver 5 ;]

Płyty mogą być te które polecił wyżej sk91 ;]

Z tym, że wybierając wersję OEM jest większa szansa na trafienie procka, który się będzie gorzej kręcił(ofkoz wiadomo, można trafić lepszą sztukę tak samo jak gorszą w box’owych - ale tu raczej jest mniejsze prawdopodobieństwo).

Jeszcze trzeba dodać to że OEM ma gwarancje tylko na rok a BOX ma na 3 lata w tym przypadku lepiej brać BOX-a bo jak padnie po roku czy dwóch to chociaż wymienią na nową sztukę, a jak kupi się OEM i padnie po roku użytkowania to pozostanie tylko płacz.

ok! ;D to decyduje sie na Intel Core 2 Duo E8200 2.66GHz ale teraz co do plyty jak mowicie ze ten asus przestarzaly…to wybrac cos z tych 2 pozycji MSI P35 Neo2-Fir za 340zł lub

Abit IP35-E za 270zł? aaa i jeszce mysle o jakiejs grafie (nie ukrywam ze pod gry) do 300 zl .

Pozdrawiam ;))

Jeżeli byś chciał np. kiedyś skorzystać z RAID’u to na tym Abit’cie co napisałeś to zapomnij(natomiast IP35 nie obsługuje pamięci 1066) więc ten MSI będzie ok(z tym, że on SLi nie obsługuje tylko CrossFire - tak tylko jakbyś kiedyś czasem wpadł na pomysł łączenia kart w SLi :P).

Kup tego Microstar P35 Neo2-Fir za 350zł, Core 2 Duo E8200, Palit 8600GT Sonic + 256MB DDR3.

Już lepiej E2160 i 8800GT

E7200 zacznie być sprzedawany za jakieś 3-4 dni. W vico.pl mieli go wczoraj wycenionego na poniżej 400zł, ale jako że jeszcze oficjalnie nie rozpoczęto sprzedaży, narazie usunęli go z oferty. Mnożnik 9.5 , fsb 266, 3mb catche, proces technologiczny 45nm.

Coś takiego na msi p35 fir, przestawiasz zworke hw oc na 333mhz i 3,16GHz gotowe.

A wszyscy narzekają na te zwrotki, “Weź Foxconna bo ten MSi ma zwrotki” ile razy to słyszałem

a teraz widać jak te zwrotki ułatwiają życie :wink:

Mówi się zwórki :stuck_out_tongue: Ale ja na jego miejscu brałbym Foxconn P35A-S do tego Intel DC E2160, wykręcić go na 3ghz, co nie byłoby problem i do tego GeForce 8800GT lub jeśli nie styka kasy to płyta można wymienić na Gigabyte P31-DS3L i też będzie ok ;]