Procesor Intel Core 2 Quad Q6600 SLACR i płyta główna G41MT-S2PT - komputer wyłącza się po uruchomieniu

Witam!

Mam taki problem kupiłem procesor Intel Core 2 Quad Q6600 SLACR i zasilacz Fortron FSP 350-60 HHN (85)

zasilacz chodzi ale nie chce wykryć procka to znaczy wyłącza sie komp a po chcwili znów sie włącza 10 sek, i sie wyłącza

 

Płyta Główna: Gigabyte Technology CO Ltd. G41MT-S2PT (Socket 775)

RAM:2 GB 1-kanałowy DDR3 399 MHZ (6-6-6-15)

 

a wcześniej miałem procka intel celeron E3400 2.60 GHZ Technologia Wolfdale 45nm

prosił bym o pomoc:)

korn444 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

nie wygiąłeś pinów podczas wkładania procesora?

Jesteś pewien,że Q6600 sprawny i dobrze założyłeś? a szczególnie, czy dobrze nałożona pasta i założony cooler? bo może CPU się przegrzewa i wyłącza?

 

Sprawdź wszystko na płycie, czy ok i dobrze założone?

 

Reset biosu na poprawnie założonym Q6600:

 

Miałem podobną sytuację ok. roku temu, kiedy sobie wymieniłem procesor 2-rdzeniowy na 4-rdzeniowego Q9550 i mimo wcześniejszego sprawdzenia, czy nie ma nowszego BIOSu, komputer się włączał i zaraz potem wyłączał (i tak cyklicznie). Po kontakcie ze sprzedawcą (sklepem) dowiedziałem się, że tak się dzieje, jak styki procesora nie stykają w gnieździe - trzeba po włożeniu procesora nieco nim poruszać na boki - po tej operacji (i założeniu radiatora) komputer się poprawnie uruchomił.

jakich pinów jak to się robi bo nie wiem o co chodzi ?

ale na tym procku nie włącze biosa wogule na tym starym procku mam to zrobić ?

 

Napisałem co masz zrobić.

 

Edit:

 

 

Możliwe,że płyta obsługuje tylko Q6600 w rewizji GO , a Ty masz SLACR

 

Tak więc CPU może nie ruszyć na tej płycie?

 

Sprawdź wersję biosu lub wgraj najnowszą? na starym CPU.