Procesor Intel nie kompatybilny z systemem Windows 7?

Witam mam taki problem, mianowicie na nowo zlozonym komputerze z i5 7400 3ghz zainstalowalem win7 64 bit i przy update wyskczylo mi okienko ze procesor jest nowoczesny przez za “stary” system nie bede mogl wykorzystywac calej jego mocy. Moglby mi to ktos wytlumaczyc? Musze zainstalowac 10 czy to jakis blad?

microsoft sobie ubzdurał pewnie w uzgodnieniu z producentami, że aktualizacje dla sprzętu jadącego na Intelu 7-generacji oraz AMD Ryzen nie będą dostawały najnowszych aktualizacji na win7 i starszych. Da się to jakoś obejść, poszukaj w necie

Co nie zmienia faktu, że dedykowanym dla kaby lake systemem jest Windows 10.

Może to powodować wolniejsza pracę komputera? Mógłby ktoś podać jakiś program do przetestowania pc czy wszystko jest mniej więcej tak jak powinno być? Z góry dzięki :slight_smile:

Możesz puścić 3dmarka i porównać wydajność z podobnymi zestawami.

Ok dzięki za pomoc jak wrócę się tym zajmę :slight_smile:

Testy w necie udowadniają, że Microsoft plecie bzdury, że komputer tragicznie zwolni na starszym systemie. Paru nowości w Kaby Lake faktycznie Windows 7 nie obsługuje, ale tak na prawdę chyba nawet profesjonaliści tego nie zauważali. Nawet swego czasu były pokazane wykresy wydajności na obu systemach i w sumie wynikami zaskoczony nie byłem. Raz lepiej na 7, raz na 10, ale zazwyczaj na obu tak samo, a te różnice to mieściły się często w granicy błędu pomiarowego.

Tutaj jest informacja dotycząca obchodzenia blokady. Nie wiem czy od kwietnia Microsoft czegoś znowu nie poblokował, ale może jeszcze to działa jak trzeba.

1 polubienie

Również dziękuję za pomoc jak wrócę wszystko posprawdzam i będę się odzywał :slight_smile:

Musisz zainstalować Windows 10 lub wymienić procesor na serie 6xxx. Seria Skylake jest ostatnią, przy której projektowaniu Intel starał się zachować zgodność z Win7.
Aktualizacje możesz wymusić, ale nie zmieni to faktu, że będziesz doznawać bluescreenów i innych atrakcji, szczególnie jeśli korzystasz z iGPU.

Narazie będę jeszcze próbował zostać przy 7 jak nic nie pomoże to się bede musiał na 10 przerzucić. Integry nie używam przy tym procesorze by to śmiesznie wyglądało :grinning:Dzięki za pomoc!

Dziek za info LORDEK narazie chyba wszystko jest ok po update. Dzieki za pomoc, temat do zamkniecia